ZCash, Monero, Ethereum Fiyat Analizi: 16 Ağustos

Ethereum, önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç elde etme potansiyeli ile uzun vadeli yatırımcıları çekecek haftalık bir kapanışa doğru gidiyor. Monero ivmesinin azaldığını fark ederken, Zcash başlangıçta bazı güç işaretleri gösterdi.

İçerik Başlıkları gizle

Ethereum [ETH]

ZCash, Monero, Ethereum Fiyat Analizi: 16 Ağustos

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

ETH, hafta sonu ortalamanın altında bir hacimle işlem gördü. Bu, pazara para akışının azaldığını ancak satıcıların hiçbir şekilde bir avantaj elde edemediğini gösteren CMF’ye bağlanabilir.

Daha geniş bir zaman diliminde 420 dolarlık bölgede destek var. Tutarsa, bir sonraki ana direnç 475 dolar. ETH 420 dolarlık desteği tutamazsa, 100 EMA (pembe) bir sonraki destek olarak hizmet edebilir. Son birkaç gün içinde 50’nin pek de altına düşmeyen 60 RSI yükseliş eğilimi gösterdi.

ETH, iki yılın en yüksek haftalık kapanışını 390 $ ile kaydetti ve Pazar günü bir haftanın en yüksek seviyesini duyurmaya hazır görünüyordu. ETH’nin genel görünümü, desteği test etmek için olası bir düşüşle birlikte yükselişe benziyor.

48 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük ikinci kripto para birimi, geçen hafta birçok önemli gelişme yaşadı. Bazı kripto toplulukları için “bilişsel uyumsuzluk”, vergi düzenlemeleri ve gaz fiyatındaki artıştan söz edildi.

Zcash [ZEC]

ZCash, Monero, Ethereum Fiyat Analizi: 16 Ağustos

Kaynak: TradingView’de ZEC / USD

829,9 milyon dolarlık piyasa değeri ile ZEC, 26. sıradaki kripto para birimidir. Onların coins BTC gibi 21 milyon ile sınırlandırıldı ve ZEC bu Kasım nedeniyle ufukta bir yarılanma yaşıyor.

Kısa vadeli destek 91 $ ‘da direnç ve bir sonraki direnç bölgesi 100 $’ da olmak üzere 80.92 $ ‘da oldu. Fiyat Bollinger bantlarının 20 dönemlik hareketli ortalamasının üzerindeydi ve geçtiğimiz günlerde bir bant daralması yaşandı.

Müthiş Osilatör, yükseliş eğilimi gösteren ikiz zirvelerin yanı sıra alıcı tarafında kısa vadeli momentumda bir değişiklik kaydetti. Sonuç olarak, fiyatta potansiyel bir artış olduğuna dair göstergeler vardır.

Para birimi [XMR]

ZCash, Monero, Ethereum Fiyat Analizi: 16 Ağustos

Kaynak: TradingView’de XMR / USD

XMR, 1.6 milyar dolarlık sermaye ile CoinMarketCap’te 16. sırada yer alan gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Son haberlerde Rusya’dan gelen bir haberde, şu ana kadar işlemleri takip etmek için bir sistem geliştirildiğine dikkat çekildi. coins BTC, ETH, DASH ve XMR gibi.

Daha uzun bir süre boyunca, bir sonraki direnç bölgesi 95 $ ile 100 $ arasında değişti. En son tarihsel destek 75 $ bölgesinde yatıyor. Geçen hafta Monero, direnişe doğru ivme kazandı ancak reddedildi.

Bollinger bantlarının daralması grafikte görülebiliyor, bu da volatilite ve momentum eksikliğini gösteriyor. RSI değerleri, nötr 50 bölgesine yakındı. Bu, piyasanın henüz her iki yönde de ivme kazanmadığı fikrini güçlendirdi.

Beğenebileceğiniz İçerik

madeni para etiketi heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.