Zcash, Binance Coin, Tezos Fiyat Analizi: 11 Eylül

Kripto para piyasası son zamanlarda zor günler yaşıyor. Birçoğu, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in sonunda 12 bin dolarlık bir kırılmayı sürdürmesini ve listelerde tırmanmasını beklerken, bunun tersi oldu. BTC, grafiklerde önemli ölçüde düştü ve altcoin piyasasının geri kalanı da aynısını yaptı. Zcash, Binance Coin ve Tezos, Bitcoin’in liderliğini takip edenler arasındaydı. Ancak, yazı yazıldığı sırada, bu alts’ın her biri farklı piyasa hareketlerini kaydediyordu.

İçerik Başlıkları gizle

Tezos [XTZ]

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

Son 6-8 aydır Tezos, uzun süredir piyasadaki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmuştur. Ancak, yazı yazılırken, XTZ CoinMarketCap’in listelerinde 16. sıraya düştüğü için durum böyle değildi. YTD,% 82’nin üzerindeki kazançlarını kaydetmesine rağmen, XTZ’nin grafikler üzerindeki konumu USD Coin, Kripto.com Coin ve Polkadot gibi kişiler tarafından gasp edildi.

Tezos, Bitcoin’in bu ayın başlarındaki fiyat düşüşünün ardından neredeyse% 27 düştü. O zamandan beri, XTZ her iki yönde de minimum yön gözlemlenerek yatay olarak işlem görüyor. Aslında, basın zamanında XTZ, yerel zirvesinden çok grafiklerde destek düzeyine yaklaşıyordu.

Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri, piyasanın düşüş eğiliminin altını çizerken, Göreceli Güç Endeksi, grafiklerde aşırı satım bölgesinin yakınında kaldı.

Tezos, ABD Federal Mahkemesi hakimi önünde uzun bir hukuk mücadelesinin sonuçlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde haberlerde yer aldı.

Binance Coin [BNB]

Kaynak: TradingView’de BNB / USD

Dünyanın en popüler kripto borsalarından birinin yerel kripto para birimi olan Binance Coin, Bitcoin’in 2-3 Eylül’deki fiyat düşüşünden sonra meydana gelen tüm kayıpları telafi eden birkaç kripto para biriminden biridir. Nitekim geçen hafta BNB grafiklerde neredeyse% 26 arttı. Bununla birlikte, yazı yazılırken, BNB’nin çizelgeleri son günlük mumun keskin kırmızı olduğunu ortaya çıkardı, bu da bazı düzeltmelerin gelebileceğini düşündüren bir bulgu.

Bollinger Bantlarının ağzı, kısa vadede bazı dalgalanmalara işaret etmek için sürekli olarak geniş kalırken, Chaikin Para Akışı, son birkaç gündür keskin bir şekilde yükseldikten sonra grafikte yer aldı.

Tarafından cıvıldamak Binance’ten birkaç gün önce, BEL tokenlerini toplamak için 250 milyon doların üzerinde BNB kullanıldı.

Zcash [ZEC]

Kaynak: TradingView’de ZEC / USD

Zcash, pazarın lider gizliliğinden biri coins, birçok nedenden dolayı son birkaç ayda sürekli olarak pazar payını kaybetti. Monero, yalnızca gizlilikle ilgilenenler için daha popüler bir seçenek olarak ortaya çıkmakla kalmadı, aynı zamanda gizlilik ve kripto söz konusu olduğunda giderek daha fazla insan görünüşte ilgisiz kalıyor.

ZEC fiyat çizelgelerinde Temmuz sonu ve Ağustos başında iyi performans gösterirken, değeri yerel zirveye ulaştığından beri istikrarlı bir şekilde düştü. Bu düşüş trendi, Bitcoin’in Eylül ayı başındaki düşüşüyle ​​şiddetlendi ve ardından Tezos gibi ZEC de yatay olarak ticaret yapmaya devam etti. Ancak, böyle bir değer kaybına rağmen, ZEC’in yazı yazılırken hala Temmuz ayı başlarında işlem görmeye devam ettiği unutulmamalıdır.

MACD göstergesi yakın vadede trendin tersine döndüğünü gösterirken, Müthiş Osilatör piyasadaki istikrarlı düşüş momentumunu vurguladı.