Yüzde 41 ve üzerinde 29 Eylül kazanma potansiyeline sahip 4 hisse senedi tavsiyesi

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

Dün Piyasalarda …

 Haftanın ilk iş gününde hafif pozitif açılmaya başlayan endeks seans başında 1130.00’ın üzerine çıkmayarak geriledi. 1116.00’dan destek alan BIST100 toparlanmaya çalışsa da başarılı olamadı ve günü% 0,27 kayıpla 1121,17 puanla kapattı. Güne alıcılarla başlamayı beklediğimiz endekste ilk hedef ivme kazanarak 1135,00 ile 1141,00’e yükselebilir. Olası para çekme işlemlerinde 1116,00’i destek olarak takip edeceğiz.

 USD / TL ise güçlü duruş devam ediyor. 7.82-7.83 bandında işlem gören para biriminde bir sonraki hedef olarak 7.88-7.90 bandı takip edilebilir. Olası para çekme işlemlerinde 7.72 desteği olarak izlenebilir.

Bugünün Ajandasında…

 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bugün saat 11: 00’de açıklanması beklenen Yeni Ekonomik Program (YEP), ekonomide 3 yıl boyunca yeni yol haritasını belirleyecek. YEP ile 2021-2023 dönemi için enflasyon, istihdam, büyüme, ihracat ve cari açık gibi temel makro göstergeler belirlenecek. YEP’in duyurulmasıyla birlikte 2021 yılı merkezi yönetim bütçesine ilişkin süreç belli bir noktaya getirilecek.

 Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi’ndeki ekonomik toparlanmanın “belirsiz” kalmaya devam ettiğini, aynı zamanda “eksik” ve “dengesiz” olmaya devam ettiğini, ECB’nin koronavirüs sonrası bölgedeki sallantılı toparlanmayı daha da ilerletmeye devam ettiğini belirtti COVID-19) krizi. Mali teşviklerle desteklemeye hazır olmaya devam ettiğini söyledi.

 Yurt içi veri gündemine baktığımızda Ekonomik Güven Endeksi verileri seans başında açıklanacak.

 Uluslararası veri gündemine bakıldığında, Euro Bölgesi Tüketici Güveni öğlen, ardından Almanya’nın Eylül ayı TÜFE verisi açıklanacak. ABD tarafında, S&P konut fiyat endeksini ve Conference Board tüketici güven verilerini izleyeceğiz. Gece ise Trump ve Biden’ın canlı yayın tartışmalarını izleyeceğiz. Son anketlere göre Biden, Trump’ın yüzde iki önünde.

Açılmadan Önce Dış Pazarlar …

 Dış piyasalara bakıldığında, Asya piyasalarında karışık bir hava hakimken, Avrupa piyasalarının açılışta hafif pozitif olması bekleniyor. Amerikan vadeli işlemleri dünkü seans kapanışının ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR / USD dün 1.1615 desteğinin üzerinde kalmayı başardı. Şu an 1.1673’te işlem gören parite için 50 günlük hareketli ortalama 1.1710 bir sonraki hedef olarak takip edilebilir. Ancak yükseliş trendi kanalına tekrar girmek için 1,1870 seviyesinin üzerinde kalmasını beklemekte fayda var. Olası para çekme işlemlerinde, 1.1615 desteği altında 1.1550’yi takip edeceğiz.

FROTO, ALARK, MAGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.