Yüzde 41 ve Daha Fazla Potansiyel Kazanç Sağlayan 8 Hisse Önerisi

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

BIST100

Haftanın son işlem gününe alıcılarla başlayan BIST-100 endeksi, bankacılık endeksi önderliğinde yükselişini sürdürerek haftayı% 0,41 artışla 1.124,17’den kapattı. TCMB’nin faiz artırımının ardından BDDK’nın swap limitlerini gevşetmesiyle BIST’teki yükseliş bankacılık endeksi öncülüğünde devam etti. Takas adımının ardından hızlı düşüşe rağmen döviz kuru, Dolar endeksindeki güçlenmeye ve gelişmekte olan para birimlerindeki değer kaybına paralel olarak yükselmeye devam etti. Ancak, gelişmekte olan para birimlerindeki güçlü değer kaybına rağmen, TL’deki değer kaybı faiz artışının etkisiyle sınırlı kaldı. Avrupa borsaları haftanın son işlem gününü genel olarak bankacılık hisselerinin önderliğinde düşüşle kapatırken, ABD borsaları haftayı yükselişle kapattı. ABD teşvik paketinde olumlu gelişmelerin yokluğunda, artan vaka sayısı ve ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler nedeniyle uluslararası borsaların zayıf seyrinin devam etmesi bekleniyor. BIST, yabancı borsalara göre pozitif yönde güçlü bir şekilde ayrışmaya devam edebilir. Ancak döviz kurlarındaki yükseliş eğilimi devam ederse ve uluslararası borsalarda satışlar güçlenirse, geçen hafta güçlü performans gösteren bankacılık hisselerinin öncülüğünde kâr satışlarının gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.

Yükseliş eğilimi devam etse de dış piyasalardaki zayıflık devam ettiği sürece artışların satış fırsatı olarak kullanılması bekleniyor. CDS’ler 546 seviyelerine gerilese de yüksek seyrine devam ediyorlar. CDS’lerde daha güçlü bir geri çekilme olmadıkça, hem döviz kurlarındaki çekilme hem de BIST’teki artışın sınırlı olması bekleniyor. VIX endeksi 26 seviyenin üzerinde seyrederken, başta ABD borsaları olmak üzere oynaklık ve satış baskısının sona erdiğini teyit etmek için endeksin 26’nın altında olması gerektiğini düşünüyoruz. Endeksin 31-32 aralığı üzerindeki eğilimi, satış baskısının ve oynaklığın güçlenmeye devam edeceğini gösterecek. Bugün önemli bir veri gündemi yok. ABD ve Almanya vadeli işlem endeksleri BIST kapanışına göre pozitif seyrederken, Asya borsaları Çin’in sanayi üretim verilerinin beklenenden iyi gelmesi ile yeni haftaya artışla başladı. Endeksin güne pozitif bir trendle başlamasını bekliyoruz. Ancak gün içinde sınırlı da olsa banka hisseleriyle kâr satışlarının yaşanabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler için “AL / SAT-TUT” Önerileri

Yüzde 41 ve Daha Fazla Potansiyel Kazanç Sağlayan 8 Hisse Önerisi

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (28.09.2020)

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.