Yerel analist: Bitcoin hareketi birkaç gün içinde başlayabilir

Bitcoin (BTC) pazarı için teknik analizi paylaşan yerli analist, şu anda destek alanını elinde tutmaya çalışan BTC’nin, destek seviyesinin altında 4 saatlik iki kapanma olmadıkça yükseliş eğilimini sürdüreceğini söyledi.

Poppy, 11 Kasım’da yayınladığı piyasa analizinde, “Bitcoin fiyatı destek tutmaya çalışıyor” ifadesini kullanırken, 17.000 $ ‘a varan bir artış beklese bile yükseliş trendinin devam edeceğini belirtti. Ancak analist bunun için bir şart koştu:

“[…] Bu iki kişilik destek [14.800 dolar] Bitcoin’in iki 4 saatlik kapanışı da gelmedi. Benim belirlediğim koşul buydu: İki 4 saatlik kapanış gelirse [yükseliş] eğilim bozuldu. “

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

“Yükseliş hareketinin sürekliliğini savunuyorum”

Haber yayını sırasında, 15.673 dolardan işlem gören Bitcoin için 14.800 doların altında 2 kez 4 saatlik kapanış olmadığı sürece yükseliş eğiliminin devam edeceğini savundu.

BTC / USDT çiftinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView

Poppy, cari dönemde destek alanında bir hareket olduğunu belirterek, “Bu destek alanını 14.700 $ olarak görebiliriz” dedi. Son zamanlarda dar bir koridorda hareket eden Bitcoin fiyatı için şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in birkaç gün içinde yeni hamlesine başlayacağını düşünüyorum.”

Analist tarafından 9 Kasım’da paylaşılan önceki analizinde, “Hedef şu anda 17.000 $ civarında olmalı”, 14.000 $ ‘a işaret ediyor.

Analistin görüşüne göre, BTC fiyatı 4 saat boyunca 14.700 $ ‘ın altında iki kez kapanırsa, “gevşeme 13.500 $ olarak görülebilir.”

“Bitcoin’den başka bir kral tanımıyorum”

Bitcoin’in yıldızının dünyanın içinden geçtiği “enflasyonist ortamda” parlamaya devam edeceğini söyleyen analist, “Bitcoin, enflasyona tepki olarak doğmuş bir üründür” dedi.

Kitlelerin benimsemesi ile Bitcoin’in daha da yükseleceğini vurgulayan Poppy, “21 milyon BTC var. Dünya nüfusunun aynı anda Bitcoin sahibi olmak istediği bir ortamda kişi başına BTC miktarı 0,002 gibi bir rakama denk geliyor. dedi ve ekledi:

“Hacklenemez, imha edilemez, üçüncü bir şahıs olmadan para transferi yapabilirsiniz. En önemlisi, yaygın olarak kabul gören bir üründür. “

Arzının son derece “kıt” olduğunu ve sonunda rekor seviyelerin geride kaldığını savundu.

Coinotag’ın raporuna göre, kısa ve orta vadede Bitcoin üzerindeki satış baskısını azalttığı için balina kaynaklı satışlardan sonra yükselme eğilimi gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 16.055.45 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!