XRP uzun vadeli Fiyat Analizi: 26 Eylül

Dünyanın en büyük kripto para biriminin altcoin piyasasında önemli bir etkiye sahip olmasıyla birlikte, Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz ay oldukça arttı ve düştü. XRP, son iki aydır düşük ve düşük seviyelere işaret eden bir kripto para birimi oldu. Önümüzdeki haftalarda yukarı doğru bir kırılma yaşanacak olsa da, kripto piyasasının 4. en büyük kripto para birimi için genel düşüş baskın gibi görünüyor ki bu oldukça mümkün.

Basında, XRP, 11 milyar doları aşan piyasa değeri ile 0,243 dolardan işlem görüyordu. İlginç bir şekilde, son 24 saat içinde kripto para birimi, 1,8 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydederken grafiklerde yüzde 5’lik etkileyici bir artış kaydetti.

XRP 1 günlük grafik

Kaynak: XRP / USD, TradingView

Ağustos ayının başından beri XRP’nin fiyatı azalan bir kanal oluşumuyla sınırlı kaldı. Geçtiğimiz birkaç gün, kripto fiyatının küçük artışlarla oluşmaya devam ettiğini gördü. Normlara göre, fiyat böyle bir süre azalan bir kanal oluşumunda kaldığında, kırılmanın artması muhtemeldir.

XRP’nin fiyatı, yazı yazılırken anlık desteğini 0.234 $ ‘da test etmeye çok yakındı. Bununla birlikte, XRP’nin o sırada belirttiği momentum, onu 0,25 $ ‘lık direnç seviyesine yaklaştıracak gibi görünüyor. Ancak, önümüzdeki hafta bir kırılma olursa, hedefinin 0,27 $ direnç seviyesine yakın olması muhtemel.

Kaynak: XRP / USD, TradingView

Göstergeler kripto para biriminin fiyatı için umut verici görünüyordu. MACD göstergesi yeni yükseldi ve fiyatın artmaya devam edeceğinin sinyalini verdi ve boğalar bunu destekledi. RSI göstergesi, aşırı satım bölgesinde biraz zaman geçirdikten sonra kendisini tarafsız bölgede bulduğu için benzer bir duyguyu tekrarladı.

Kaynak: CoinMetrics

Altcoinlerin Bitcoin ile yüksek korelasyon istatistiklerine sahip olduğu biliniyor ve XRP de farklı değil. Geçen yıl XRP-BTC korelasyonu 0,66’dan 0,82’ye yükseldi ve madalyonun Bitcoin’in ruh hali değişimlerine duyarlı olduğuna işaret etti.

Sonuç

XRP’nin fiyatı, son iki aydır azalan kanal oluşumunun bir parçası oldu ve bir kırılma sadece bir zaman meselesi. Yukarı yönlü duygu devam ederse ve madeni para kuzeye doğru hareketine devam edebilirse, formasyondan çıkıp önümüzdeki haftalarda 0,27 dolarlık dirence doğru yönelebilir.

Bununla birlikte, önemli bir düşüş baskısı başlamadıkça, madeni para formasyonda kalırsa küçük bir yükseliş trendi ortaya çıkacaktır.