XRP uzun vadeli Fiyat Analizi: 13 Eylül

Altcoin piyasası her zaman Bitcoin’in fiyat hareketlerini yansıtmıştır. Önceki hafta benzer bir durum gördü ve XRP’nin değeri ayın başından bu yana yüzde 20’nin üzerine düştü. Bununla birlikte, uzun vadede, kripto bir aydan fazla bir süredir 0.24 – 0.29 $ fiyat aralığında işlem gördüğü için bir miktar yükseliş ivmesi kaydedebilir ve XRP, basın zamanına bakar.

O sırada XRP, 10.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydederken 0.242 dolardan işlem görüyordu. XRP’nin fiyatındaki hafif artış 24 saatlik grafikte görüldü, kripto fiyatı aynı dönemde 1,7 milyar dolarlık işlem hacmi ile yüzde 1,5 arttı.

İçerik Başlıkları gizle

XRP 1 günlük grafik

Kaynak: XRP / USD, TradingView

XRP’nin günlük grafiğine göre, kripto paranın fiyat hareketi bir aydan uzun süredir azalan kanal oluşumunun bir parçası. Temmuz ayı sonlarında madeni paraya yönelik yükseliş eğilimi azalan kanalı başlattı ve Ağustos ayının başından bu yana kripto para birimi fiyat aralığında sınırlı kaldı. Azalan bir kanalın patlaması çoğu durumda kripto para birimi fiyatı için faydalıdır. Bununla birlikte, XRP’nin basın zamanı fiyat hareketi göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta formasyonda kalması muhtemel. Ayrıca, devam sürecinde fiyat 0.265 $ direnç seviyesine dokunmak için yükselebilir.

Yazma sırasında XRP, destek seviyesini 0.234 $ ‘da test ediyordu. Bununla birlikte, düşüş baskısı artarsa, 0,208 dolarlık destek seviyesine bir düşüş de mümkündür.

Kaynak: XRP / USD, TradingView

XRP için göstergeler göz önüne alındığında, güçlü bir yükseliş duygusu yoktu. MACD göstergesi düşüş eğilimindeydi, ancak sinyal hattı MACD çizgisine doğru ilerlerken, hala tersine dönme olasılığı var. Dahası, RSI aşırı satım bölgesine daha yakındı, ancak nötr bölgeye doğru hareket etmek için hafif bir eğim gösterdi.

Kaynak: CoinMetrics

XRP için korelasyon tablosuna bakıldığında, Bitcoin’in fiyat hareketinin altcoin piyasasının çoğuna benzer şekilde önemli bir etkiye sahip olduğu açıktır. Yalnızca geçen yıl, XRP ile BTC arasındaki korelasyon 0,70’ten 0,83’e yükseldi.

Sonuç

XRP’nin geçen ay grafiklerdeki fiyat hareketi önemli bir düşüş trendi kaydetti. Göstergeler ve fiyat hareketi göz önüne alındığında, önümüzdeki haftalarda kripto para, muhtemelen formasyonda kalacağı için fiyat açısından hafif bir iyileşme görebilir, ancak 0,265 $ ‘lık dirence doğru hareket edecek. Bununla birlikte, gözle görülür bir yükseliş duygusu varsa, XRP’nin fiyat hareketi oluşumdan kopabilir ve 0,290 $ ‘lık ikinci direnç seviyesine yönelebilir.