XRP kısa vadeli Fiyat Analizi: 6 Eylül

Geçtiğimiz birkaç gün içinde altcoin piyasasının çoğunda olduğu gibi, XRP’nin fiyatı da grafiklerde yüzde 15’e yakın düştü. O zamandan beri, kripto para birimi, geçen ay XRP tarafından kaydedilen kazançları yeniden kazanmış gibi görünen bir gelişme olan 0.257 $ fiyat aralığının altında kaldı.

Basında, XRP, 11,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydederken 0,24 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatte XRP’nin fiyatı yaklaşık yüzde 3 kaybederken, 24 saatlik işlem hacmi 1,7 milyar dolara ulaştı.

İçerik Başlıkları gizle

XRP 1 saatlik grafik

Kaynak: XRP / USD, TradingView

XRP’nin saatlik grafiğine göre, kripto para biriminin fiyat hareketi dünden beri azalan bir kanal oluşumuyla sınırlı kaldı. Kuzeyde böyle bir oluşum için normalde bir kırılma beklenirken, XRP’nin fiyatının önümüzdeki 24 saat boyunca oluşumda kalması muhtemel.

Basın zamanında, madeni para destek seviyesini 0.247 $ ‘da test ediyordu. Ancak, düşüş baskısı devam ederse, mevcut oluşumla uyumlu olarak bir sonraki destek noktasına doğru grafiklerde 0.244 $ ‘dan daha fazla düşüş beklenebilir. Madeni paranın fiyatı beklenmedik bir senaryoda hemen kırılırsa, 0.252 $ ve 0.257 $ direnç seviyelerinin üstesinden gelmek zorunda kalacak.

Kaynak: XRP / USD, TradingView

Kısa vadede ve 24 saatlik pencerede, XRP’nin fiyatının grafiklerde küçük bir düşüş görmesi muhtemel. Basın zamanında, MACD göstergesi, madeni para fiyatı için aşağı doğru bir hareketin sinyalini verdiği için düşüş eğilimi gösterdi. Ayrıca, RSI aşırı satım bölgesine yakın kaldı. Bununla birlikte, XRP’nin RSI kartlarında tarafsız bölgeye doğru bir hareket olabilir.

Kaynak: CoinMetrics

XRP’nin Bitcoin ile son 3 ayda korelasyonu burada ve bazı dalgalanmalara rağmen güçlü kaldı. Aynısı, XRP’nin geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin’in fiyat hareketini yansıtmasından sonra ortaya çıktı.

Sonuç

XRP’nin son birkaç gündeki grafikler üzerindeki fiyat hareketi çok ilham verici olmadı ve düşüş hareketi kısa vadede iyileşmeden önce muhtemelen devam edecek. Bununla birlikte, bir veya iki gün içinde, madalyonun fiyatının daha da düşmesi ve ikinci destek seviyesine 0,244 $ ‘dan geçmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, madeni para yükseliş momentumuna dikkat çekerse, hemen destek seviyesine yönelebilir ve alçalan kanal oluşumundan çıkabilir.