XRP Fiyat Analizi – Temel Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

2020’nin sonu XRP için pek de hoş geçmedi. SEC haberi orman yangını gibi yayıldıktan sonra, XRP’nin değeri grafiklerde serbestçe düştü. 24 Kasım’da, 29 Aralık’ta bir ayın en yüksek değeri 0,79 $ ‘ı kaydettikten sonra, XRP sadece 0,17 $’ a düştü. Mevcut yıl, XRP’nin şu anda 0,30 doların biraz altında olmasıyla daha iyi geçti. XRP, 13,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile grafikte 4. sırada yer aldı.

XRP saatlik grafik

XRP

Kaynak: Trading View’de XRP / USD

XRP için kısa vadeli grafik, varlık için yükseliş eğilimi gösteren bir piyasa yapısı önerdi. Token modeli içinde, yayın sırasında yükselen bir üçgenin oluşumunu tasvir eden güçlü düşük zirvelere dikkat çekti. Şu anda 0,295 dolar değerinde, ani direnç 0,33 dolar ve ardından yıllık yüksek direnç 0,37 dolar geliyor.

Özellikle reddedilen bir şey, rallide genel bir zayıflığa işaret eden mevcut düşük işlem hacmiydi. 50 hareketli ortalama da, varlık buradan aşağıya çekilebileceği için mumun hemen üzerinde kaldı.

Pazar Gerekçesi

Kaynak: Trading View’de XRP / USD

Piyasa Göstergeleri de yükseliş eğilimine rağmen düşüş senaryosuna yöneldi. EMA şeritlerine göre, yükseliş şeritleri şu anda grafiklerde küçülüyor ve trendin tersine döndüğünü gösteriyor.

Stokastik RSI küçük bir yükseliş eğilimi gösterdi, ancak geçiş tamamlanmadı. Fiyata bağlı olarak önümüzdeki birkaç saat içinde değişmesi muhtemeldir.

Son olarak, Müthiş Osilatör belirsiz bir düşüş ivmesi önerdi ancak gün boyunca nötr kaldı. Gün ilerledikçe ayıların yanında olabilir.

Sonuç

Şu anda hem model hem de piyasa göstergeleri açısından büyük bir belirsizlik var. XRP, 0.33 $ ‘da yeniden test edebilir, ancak 0.265 $’ lık düşüş için eşit bir olasılık kalır. Önümüzdeki birkaç saati gözlemlemek çok önemli olacak, ancak şimdilik uzun veya kısa şortlardan kaçınılmalıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!