XRP Fiyat Analizi – Temel Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Bir zamanlar CoinMarketCap’in Ethereum ile listelerinde 2. sıra için rekabet eden bir kripto para birimi olan XRP, şimdi sıralamalarda 4. sıraya düştü ve bu kısa vadede devam edebilir. SEC’in aleyhindeki davasını kimse beklemese de Ripple ve XRP, hepimiz bunun kaçınılmaz olduğunu biliyorduk.

XRP, son 35 günde% 72’lik düşüşün ardından yalnızca geçen hafta% 16,3 düştü. Bu düşüş devam ederken gelin XRP fiyatına bir göz atalım ve neler bekleyebileceğimizi öğrenelim.

XRP 1 haftalık grafik

Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Ekteki grafik, XRP’nin fiyat performansını farklı bir perspektiften vurgulamaktadır.

XRP’nin 0,79 dolara yükselmesi dışında, kripto para birimi 2019’un ortasından itibaren 2020’nin çoğunda yatay olarak işlem gördü. 2020’ye odaklanarak XRP’nin nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım.

0,79 dolarlık artış göz önüne alındığında, XRP’nin getirileri 23 Kasım’da% 181’de kaldı, ancak XRP’nin YTD getirileri% 0,46’da kaldı. Bir başka ilginç gözlem de yılın 365 günü 313 gün boyunca 0,30 doların altında XRP
Benzer şekilde XRP, 333 gün boyunca 0,40 doların altında işlem gördü.

Bu gözlemlerle, XRP’nin SEC’in dava açmasından çok önce öldüğü sonucuna kolayca varabiliriz. Alım satım için spekülatif bir varlık olarak XRP, fiyatı her zaman sabit kaldığı için pek bir şey sunmadı, ancak XRP’de SEC’in davasıyla spekülatif ticaret, en azından ABD’de ortadan kalktı.

Yazım sırasında, Kraken dışındaki her büyük kripto borsası, XRP’nin fiyat düşüşünün nedenini kısmen açıklayan XRP’ye veda etmişti. Kraken de aynısını yaparsa, fiyatın daha da düşmesini bekleyebiliriz.

Sonuç

Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Ekteki grafik, 0.1140 $ ‘lık önemli bir trend çizgisini vurgulamaktadır. Bu seviyeye 2020’de dokunuldu ve XRP bu seviyeye dönerse, geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaştığını varsayabiliriz. Şu anda, neredeyse tüm XRP hodlers’larının gemiyi terk ettiği veya bunu yapma sürecinde olduğu söylenebilir.

Son olarak, XRP’nin gideceği tek yön aşağı olduğu için kripto para biriminin göstergelerine ilişkin herhangi bir gözlem anlamsızdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!