Vuran Analistten Altcoinler İçin Kırmızı Uyarı! • Madeni Para Otag’ı

Altcoin düşüşü mü geliyor? Ünlü bir analist bu konuda çok farklı görüşler öne sürüyor. Analistin odaklandığı fikir, %30’luk bir düşüşün altcoinler için 2 kat düşüşe neden olma olasılığı. Hadi daha yakından bakalım.

FilbFilb’den Altcoin vurgusu

Kripto para dünyasında FilbFilb’in bir özelliği var. Doğru Bitcoin yorumlarıyla tanınır. Ancak şu anda analist, altcoinler için korkutucu tahminini ortaya koyuyor. Analiste göre, Bitcoin küçük bir aşağı yönlü hareket yaparsa bu, altcoinlerin iki kez düşmesine neden olabilir! Analistin açıklamasının, Bitcoin’in haftalık bazda %15,58 aşağı yönlü düzeltmesi ile yapıldığını ve ardından 30,173 dolara gerilediğini belirtelim.

Filbfilb, özellikle altcoinlere baktığını vurgulayarak, BTC’nin %30’luk bir düşüş yaşaması durumunda altcoinlerin durumunun daha da kötü olabileceğine dikkat çekiyor. Ancak analistin yıl başından beri altcoinlerdeki değer artışlarına odaklandığını da belirtmek gerekiyor. Örneğin, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Nisan ortasındaki en yüksek seviyesi olan 4.384$’dan %60’ın biraz üzerinde düştü. Ancak yılın başından bu yana getirileri yazının yazıldığı sırada %141 olarak ortaya çıkıyor. Aynı şekilde Dogecoin’in karı da yılın başından beri rekor seviyede. Zirvesi 0,76 dolardan neredeyse %80 düştükten sonra bile %4,12 oldu!

Bitcoin ve 20.000 dolar

Mercuryo’nun kurucusu Alexander Vasiliev de dahil olmak üzere birçok analist, Bitcoin’in yükseliş direncini, sonunda 40.000 doların üzerine çıkacağının ve orta ve uzun vadede 64.000 dolara yakın önceki yüksek seviyelere döneceğinin bir işareti olarak görüyor. Öte yandan, daha önce Bitcoin konusunda iyimser olan bazı analistler, kripto para biriminin son düşüş düzeltmesinden sonra iddialarını değiştirdi.

Örneğin, multi-milyar dolarlık yatırım firması Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Cuma günü CNBC’ye Bitcoin’in 15.000 dolara düşmesini beklediğini söyledi. CoinOtag.com’un belirttiği gibi, Şubat ayında Bitcoin 30.000 dolarlık direnci kırarken Minerd, BTC fiyatının 600.000 dolara ulaşacağını iddia etti. Finansal analiz web sitesi ADVFN.com’un CEO’su Clem Chambers da Bitcoin için bir düşüş bekliyor. Bir sonraki düşüşün yakında gerçekleşeceğini vurgulayan Chambers, bu düşüşün son fiyat düşüşü olacağını ve ardından etkin bir yükselişin gerçekleşeceğini belirtiyor.