Ünlü Analistin Bitcoin İçin Anahtar Seviyesi! | Sikke Otag

Yatırımcılarını adeta bir belirsizlik içinde bekleten Bitcoin, herhangi bir ara vermek yerine yatay bir bantta ileri geri gitmeyi tercih ediyor. Ünlü analist, Bitcoin’in tekrar yukarı yönlü bir hareket kazanması için hangi seviyelerin kırılması gerektiğinden bahsetti.

İçerik Başlıkları

Boğalar Devam Edecek mi? Aynı Fikirde Bir Analist Daha! Kurumsal Yatırımcı Nasıl Bir Yol İzliyor?

Boğalar Ayakta Kalabilir mi?

Ünlü Analist Tarafından Paylaşılan Bitcoin GrafiğiÜnlü Analist Tarafından Paylaşılan Bitcoin Grafiği

Ünlü Analist Rekt Capital yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 8 hafta boyunca 50 günlük üstel hareketli ortalamada haftayı kapattığını belirtti. Bu 8 haftadır sürdürdüğümüz desteği kaybettiğimizin altını çizerek, artık direnç seviyesi olan bu çizgiyi hızlı bir çıkışla kırmamız gerektiğinin altını çizdi. Durum böyle değilse, boğaların zor zamanlar geçireceğini ve piyasayı yukarı itme şanslarının azalacağını savundu. Bu haftanın sonunda, çoğu analist bir kırılma bekliyor.

Aynı Fikirde Bir Analist Daha!

Bitcoin için Kritik SeviyelerBitcoin için Kritik Seviyeler

Michael van de Poppe adlı bir başka analist, boğaların koşularına devam edebilmeleri için kırmaları gereken seviyelerden bahsetti. Ayrıca hafta sonuna kadar bir düşüş beklediğini de belirtti.

Michael, fiyata baktığımızda 33 bin doların altına inmediğimizi bu yüzden Wycoff modelinin büyük ihtimalle işe yarayacağını söylüyor. Wycoff modelini takip ediyor gibiyiz. Analist, bunu yükselişlerin devam edebileceğine dair güçlü veriler olarak yorumluyor. Yine de, gerçekten kırılmak için 34600 dolar seviyesine işaret ediyor. Analist de bu hafta için bir fiyat tahmini yaptı ve “Bitcoin’in yükseliş trendi yaratacağına inanıyorum. “Bitcoin bu hafta 38.000 dolar görürse şaşırmam” dedi.

Kurumsal Yatırımcı Nasıl Bir Yol İzler?

Kurumsal Yatırımcılar Nasıl Bir Yol İzliyor?Kurumsal Yatırımcılar Nasıl Bir Yol İzliyor?

Kurumsal yatırımcıların stratejilerini değerlendiren analistler, uzun vadede daha fazla yatırım yaptıkları için bu kısa vadeli fiyat hareketlerinin kurumsal şirketler için bir alım fırsatı olarak görünebileceğini belirttiler. Onlar için bu düşüşler olumsuz bir durumdan ziyade sahip oldukları kripto varlıklarının sayısını artırmak için bir fırsata dönüşüyor. Bu nedenle uzun vadede çoğu kurumsal yatırımcının Bitcoin için fiyat tahminlerinin yukarı yönlü olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak satmak yerine bu seviyelerden alım yapan oldukça az sayıda kurumsal yatırımcı olduğu da söylenebilir.