Ünlü Analist PlanB, Bitcoin’in Çöküşünün Coin Otağ’a Devam Edeceğini Düşünüyor

Bitcoin’in fiyatı kısa süre önce 60.000 $ ‘dan 50.000 $’ ın altına düştü.

Ancak bu, tanınmış bir kripto analisti olan PlanB’ye göre varlığın boğa koşusunun sona erdiği anlamına gelmiyor.

Ünlü analist PlanB’ye göre bu düşüş boğanın bittiği anlamına gelmiyor. Ancak büyük düşüşlere hazırlıklı olmamız gerektiğini vurguluyor.

küçük resim

VeBitcoin CEO’su Gözaltına Alındı!

küçük resim

Cryptocurrency artık Apple Pay ve Google Pay ile satın alınabilir!

PlanB, Cuma günü bir Tweet’inde, “Hiçbir şey düz bir çizgide yükselmiyor ve #Bitcoin bu aya kadar art arda 6 ay yükseldi. Bu, 2013 ve 2017’de gördüğümüz orta düşüşe benziyor. ” dedim.

PlanB, kripto endüstrisinde Bitcoin Stock-to-Flow veya S2F olarak bilinen modeliyle tanınır. Model, temelde Bitcoin’in fiyatının yarılanmalar ve artan talep ile yükseleceğini yansıtıyor.

Ayrıca konseptin farklı yönlerini hesaba katan bir dizi başka model de yarattı. Verilere göre, geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin 2017, 14 Nisan’da 65.000 $ ‘a ulaşmak için tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Sonraki günlerde 23 Nisan’a kadar düşmeye devam etti. Yaklaşık% 25 düşen Bitcoin 47.500 dolara düştü.

BraveNewCoin’in TradingView’deki BLX grafiğine dayanarak, 2013 boğa döneminde, kayda değer bir yukarı doğru fiyat hareketinin ardından Bitcoin, Nisan ve Temmuz 2013 arasında yaklaşık% 75’lik bir düşüş yaşadı.

Benim görüşüme göre, PlanB bunu tam olarak açıklamasa da, PlanB 2014’te% 75 arttı ve düştü. Olay B, mevcut yükseliş trendini benzetiyor. Aynı düşüşün bir daha yaşanmayacağını umuyoruz.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 49.042.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.