Ünlü Analist “Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak!” Açıkladı

Ünlü analist Mike McGlone, Bitcoin’in nasıl 100.000 dolara fırlayacağından bahsediyor. Bu olasılığın nedenleri olarak madencilik için yenilenebilir enerjiyi ve Bitcoin yarılanmasını gösteriyor. Ayrıca Bitcoin arzının azaldığına ve Bitcoin talebinin zamanla artacağına inanıyor.

Ortak Bir Fikir Var

BitcoinAnalist Mike McGlone

Birçok Bitcoin analisti, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bunlardan biri olan Mike McGlone, diğer analistler gibi bunun kaçınılmaz olduğuna inanıyor ve nedenini açıklıyor.

Hacim Önce Gelir

Bitcoinson 5 yıl için bitcoin hacim tablosu

Spesifik olarak McGlone, Ethereum’un performansını karşılaştırır ve kriptonun tekrar tekrar Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdiğine dikkat çeker. Ancak bu gerçeğe rağmen Bitcoin liderliğini sürdürüyor. Bunun nedeninin, Ethereum’un neredeyse iki katı olan büyük piyasa değeri olduğunu savunuyor.

100 Bin Dolarlık Bitcoin İçin Daha Azı

Bitcoin

Üstelik McGlone, 100.000 doların Bitcoin için gerçekten çok komik bir sayı olduğuna inanıyor ve fiyatın 100.000 doların üzerine çıkacağını düşünüyor. En son gerçekleşen 2020 Bitcoin Halving, bunun “benzeri görülmemiş bir küresel finansal ve parasal teşvik” (Eski Amerikan Başkanı Donald Trump tarafından hazırlanan Covid Mali Yardım Paketi) sırasında gerçekleştiğini söylemeye devam ediyor. Bununla birlikte, giderek daha fazla şirket kripto satın almaya başladı. Ek olarak McGlone, Bitcoin’in ‘muazzam bir vaat’ gösterdiğini ve finansal piyasa rezervleri için büyük değere sahip olabileceğini belirtiyor. Ayrıca, hem ortalama kullanıcı hem de işletme için bir değer deposu sunduğunu savunuyor.

Yavaş, Sabit Ama Daha Güçlü

Bitcoin

Bitcoin’in yavaş yavaş ve istikrarlı bir şekilde daha güçlü ve daha yeşil hale geldiği gerçeğinden bahsediyor (Yenilenebilir Enerji). Diğer analistler gibi McGlone, Çin’deki baskının madencileri Bitcoin madenciliği için alternatif ve yenilenebilir enerji kaynakları seçmeye yönlendirdiğini söylüyor.

Örneğin El Salvador, jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliği yapmak için volkanlarını kullanıyor. McGlone ayrıca Bitcoin’in Nisan düzeltmesinin (düşüşünün) aşırı enerji kullanımından kaynaklandığını da ekliyor. Bunu takiben McGlone, Bitcoin’in fiyat geçmişini çiziyor ve fiyatın çok yükseleceğini belirtiyor.

Bitcoin Arzı Yavaş Yavaş Düşüyor

Bitcoin

Bitcoin arzındaki yavaş düşüş, yaklaşmakta olan bir fiyat artışının en büyük işaretlerinden biridir. Sınırlı arzı nedeniyle, daha fazla coins mayınlı, daha değerli hale gelir. Sonunda, Bitcoin talebinin arzını aşmasının neredeyse zamanının geldiğini söylüyor.

2024 İyi Bir Yıl Olacak

BitcoinBitcoin Halving döngü

Son olarak Bitcoin Halving, bunun dört yılda bir gerçekleştiğini söylüyor. Bu, BTC ödüllerinin yarıya indirildiği zamandır. Türünün sonuncusu, madencilik ödüllerinin blok başına 6,25 olduğu 2020’de gerçekleşti. Böylece, 2024’teki bir sonraki ödül, blok başına 3.125 ile sınırlandırılacak. Sonuç olarak, McGlone, tüm bu faktörlerin Bitcoin’i 100.000 doları aşmasına yol açacağından emin.

Bitcoin hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın! Yorum yapmak istemiyorsanız aşağıdaki simgelerden desteklediğiniz coini işaretleyebilirsiniz!