Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin Bottom 28K!”

Bitcoin artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Her günün her saati ona bakmadan duramayız. Piyasa hakimiyetinin bu kadar yüksek olmasının nedeni, piyasa için genel bir analiz yaparken Bitcoin’in bize yol göstermesidir. Bugünkü Özel yazımızda Ünlü Analist grubu TradingShot tarafından yapılan Bitcoin analizinden bahsedip anlamaya ve yatırım hayatımıza bakış açımıza neler katacağını görmeye çalışacağız.

Bitcoin’e Herkesten Farklı Bir Bakış Açısı Var

BitcoinBitcoin

TradingShot, Bitcoin analizinde Ekim 2010’dan bugüne kadar Bitcoin’in en düşük seviyelerini inceleyen, her Bitcoin döngüsünün en düşük seviyesinin bir önceki yılın en düşük seviyesinden daha düşük olduğunu gösteren veriler sunuyor. Bu nedenle Bitcoin’de ATH’den daha yoğun talep ile dip seviyeleri takip ettiğini belirten TradingShot, sözlerini şöyle sürdürüyor. 2015 hariç, her yılın en düşük seviyesi genellikle bir önceki yıldan daha yüksekti ve bu da neredeyse başından beri bu yönde giden bir parabolik eğilimi gösteriyordu. Mayıs ayında piyasa kustuğundan beri en çok konuşulan konu, piyasanın Ayı’ya mı girdiği yoksa Boğa döngüsünün parabolik yönünde bir düzeltme mi olduğu.

bitcoinRehber Olarak Kullanacağımız Grafik

Bunu öğrenmenin en başarılı ve kolay yolunun yıllık düşüşler (yeşil oklar) olduğunu vurgulayan TradingShot, daha iyi bir görüntü sağlamak için 1 haftalık zaman çizelgesi kullandığını belirtti.

2021 yılı hariç hesaplanan analizde öne çıkan ilk istatistik, Ocak ayında diğer aylardan daha fazla olmak üzere toplamda 5 yıllık bir dibe vurduğumuzu gösteren grafik;

Ocak => 5 (2021 hariç) Aralık => 2 Mart => 1 Ağustos => 1 Şubat => 1 Ekim => 1

Aylardır bu şekilde sonuç verdi.

2020 için konuşan ünlü analist, Mart ayındaki COVID-19 kazası hiç yaşanmamış olsaydı, Bitcoin’in Ocak 2020’de dip yapmış olabileceğinin altını çizmek istiyor. TradingShot analizlerinde doğru çıkarsa, Bitcoin için yeni düşük seviye olarak belirlenebilir. 28.800 dolar.

Bunu daha da ilginç yapan şey, 1 haftalık Bitcoin/USD grafiğimize RSI eklersek, işler daha da ilginç hale geliyor. Görüldüğü gibi, herhangi bir Ocak ayında RSI 60,00’un üzerindeyken, 6 denemeden 4’ü yıllık dip olarak görünüyor. Covid normal bir olay olmadığı için 2020 yılını grafikten çıkaran ünlü analist şöyle devam ediyor. Yıllık olmayan Ocak aylarının döngüsel zirveleri (Kırmızı Oklar), o aydan hemen önceki ay olarak sayılabilir. Bu yıl BTCUSD, Ocak ayından sonra bir zirveye veya döngüsel zirveye ulaştı. Hepsi sürekli zirveler (mavi oklar) yayınladığı için, Ocak ayında yıllık en düşük olasılığı ile tutarlı görünüyor.

Bitcoin’in Geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz! Yorum yapmak istemiyorsanız aşağıdaki ikonlardan HODL yaptığınız coini destekleyebilirsiniz!