Uniswap Önümüzdeki Aylarda Neden Önemli Bir Rol Oynayacak? »Coin Otağ

Son 24 saat içinde yaklaşık% 10’luk fiyat artışı ile Uniswap, mevcut fiyat seviyesini geçmeden önce son iki hafta boyunca aralıklı olarak işlem gördü. Varlığın işlem hacmi borsalarda% 38 arttı ve bu artan likidite dalgalanmayı da artırdı. Likiditedeki artış, çoğu pazarda perakende tüccarların beklediği kadar yüksek değil. Uniswap.org’daki verilere göre, 34.41 dolardan UNI / ETH’nin likiditesi yaklaşık% 6,5 düştü.

Uniswap, Kademe 2 Ethereum'un fiyatını etkileyecek

UNI için ortalama işlem hacmi azaldı, ancak bunun fiyat üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. İşlem hacmindeki düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça fiyatta daha fazla büyüme için yer olduğunu gösteriyor. UNI’nin fiyat rallisinin ETH fiyatını desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olması beklenen diğer olaylar, ETH’nin Berlin yükseltmesi ve 2.0 sözleşmesine daha fazla Ethereum yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesi.

UNI ve en iyi Defi tokenleri burada önemli bir rol oynamaktadır ve artan popülerlik ve oynaklıkla birlikte, spot borsalardaki Etheruem fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilirler. Uniswap’in katman 2 klonu, likiditede bir artışa tanık oldu. Yükselen gaz maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme çözümüdür. Kurucu Vitalik Buterin, daha önce gaz fiyatları bir ATH’ye ulaştığında ve kripto Twitter’daki tüccarlar bir çözüm istediğinde bundan bahsetmişti.

Uniswap gibi en iyi Defi tokenleri, artan gaz maliyeti nedeniyle popülerliklerini, ticaret hacmini ve işlemlerini kaybettiği için UNI’nin bu konudaki rolü çok önemlidir. Ölçeklenebilir 2. kademe çözümleri olarak, bu tokenlerin iadesi, işlem maliyetini düşürecek ve neredeyse anında ödemeler sunarak çoğu kullanıcı için uygun maliyetli hale getirecektir. Berlin’in ETH yükseltmesinin başlatılması ve fiyatın Ethereum’un önceki ATH’sine yakın bir aralığa taşınmasıyla birlikte, Uniswap gibi katman 2 çözümlerinin ETH 2.0’ı perakende tüccarlar için yararlı hale getireceği ve uzun vadede bu yükselişte. Ethereum için.

Uniswap’in fiyatı üzerindeki olumlu etki, fiyat tablolarından açıkça görülmektedir. Sushi, Aave, Compound, Maker ve YFI gibi DeFi tokenleri, sürekli yatırım girişi, TVL ve kurumsal yatırımcı ilgisi sayesinde Ethereum’un fiyat artışına katkıda bulunuyor.

Uniswap (UNI) fiyatı şu anda 32.03 $ civarında.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!