Türk Telekom Hisse İncelemesi ve Yüksek Potansiyel İade İmkanı!

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

Türk telekom

Hedef Fiyat (TL) 10,22
Hisse Fiyatı (TL) 6,86
Büyüme Potansiyeli (%)% 49

➢ Yaşanan pandeminin olumsuz etkilerine rağmen Türk Telekom, güçlü cirosu ve kârlılık artışıyla beğendiğimiz şirketler arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle pandeminin etkisiyle artan genişbant talebi ve daha yüksek hızlı veri paketi seçenekleri, gelirleri destekleyen bir faktör olarak öne çıkıyor. Bu katkı ile Türk Telekom’un gelirlerinin 2020’de% 14 artarak 26,9 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz.

➢ Gelirlerin artması ve maliyetlerin düşürülmesi ile şirketin FAVÖK performansının olumlu olmasını bekliyoruz. Türk Telekom’un FAVÖK’ünün 2020’de yıllık% 13 artışla 12,6 milyar TL’ye ulaşacağını tahmin ediyoruz. FAVÖK marjı% 47 civarında güçlü kalacak.

➢ Şirketin güçlü nakit yaratma kapasitesi, son yıllarda lisans ödemelerinin tamamlanmasının ardından borçluluğunu olumlu yönde etkilemektedir. Şirket, 2020 yılının ilk yarısı sonunda 16 milyar TL net borca ​​sahipken, net borç / FAVÖK çarpanı 1,3’e geriledi. Döviz kuru pozisyonu 350 milyon doların altında seyrederken bu rakam önceki yıllara göre ciddi bir iyileşmeye işaret ediyor. Dolayısıyla bu iyileşmenin etkilerinin net kar rakamında görülmesi beklenmektedir.

➢ Türk Telekom halihazırda 2020 beklentilerine göre 3,1 kat FAVÖK / FAVÖK çarpanından işlem görürken benzer şirketlerin ortalaması 5,2 kat.

Kaynak: Gedik Yatırım Üç Aylık Strateji Raporu – Eylül 2020

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.