The Graph Coin (GRT) nedir? Fiyat Analizi »Coin Otağ

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Bir indeksleme protokolü olarak ortaya konan The Graph, hem merkezi olmayan finans hem de Web3 ekosistemindeki birçok uygulamayı destekleyen Ethereum ve IPFS gibi ağlardaki verileri sorgulamayı amaçlamaktadır. The Graph ile her kullanıcı “alt grafikler” adı verilen açık API’ler oluşturabilir ve yayınlayabilir. Bir ERC-20 belirteci olan GRT belirteci, The Graph Network’ün ekonomik güvenliğini ve sorgulanan verilerin bütünlüğünü sağlamak için kullanılır.

Grafik ne işe yarar?

Geliştiriciler Graph ile blockchain verilerinin nasıl alındığını, indekslendiğini ve sunulduğunu tanımlayan doğrulanabilir alt grafikler oluşturabilirler.

GraphQL kullanılarak hazırlanan “alt grafik” adı verilen API’ler herkes oluşturabilir ve yayınlayabilir. Alt paragraflar, blok zinciri verilerini almak için kullanılır. Şu anda veriler, Ethereum, IPFS ve POA ağlarından Graph ile sorgulanabilir.

Grafik protokolü oluşturucular kimlerdir?

Graph protokolü kurucu ekibinde Ethereum Foundation, OpenZeppelin, Decentraland, Orchid gibi sektör paydaşlarında deneyim kazanmış profesyoneller var.
Yaniv Tal, Brandon Ramirez ve Jannis Pohlmann, Graph proje liderleri olarak öne çıkıyor.

GRT Coin Fiyat Analizi

Grt Coin, piyasaya sürüldüğünden bu yana çok yüksek bir ivme kazandı. Projesiyle adından söz ettiren Grt Coin fiyat analizini sizler için derledik.

Yakın gelecekte kanalda hareket eden Grt Coin, kanal atılımıyla desteği 0,536 dolar seviyesinde test edebilir. Destek kesintisi, ciddi bir düzeltme görmemizi sağlar.

0.746 $ seviyesindeki kırılma, yeni bir zirveye giden yolu açıyor. 2 taraflı dönüşü takip etmek gerekiyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!