Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) ve Waves (WAVES) Fiyat Analizi! • Madeni Para Otağ

Toplam altcoin piyasa değeri 12 Haziran’da yüzde 6 düştüğü için Tezos, Cosmos ve Waves gibi altcoinler de aşağı yönlü fiyat hareketi gördü. Bu düşük değerler, sonlara doğru grafiklerde başka bir düşüş yaşamadan önce zaten dar aralıklarında işlem görüyordu. 11 Haziran

Geçen hafta Tezos Ecosystem, işlemlerde ağ büyümesini vurguladı ve Tezos İsrail, AIBC Zirvesinde En İyi Sosyal Etki ödülünü kazandı. Ancak bu, sadece bir günde neredeyse yüzde 10’luk bir düşüş gördüğü için altcoinin fiyat yörüngesine yardımcı olmadı. Ayrıca Waves ve Cosmos sırasıyla yüzde 7 ve yüzde 11 düştü.

Tezos [XTZ] Analiz!

Dört saatlik zaman diliminin yakın tarihli bir analizinde Tezos, 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden sonra yatay hareket kaydetti. Bu, varlık için yüzde 10’luk bir fiyat kaybına neden oldu. Ancak, basın zamanında saatlik grafikte yeşil şamdanlar görünmeye başlayınca hafif toparlanma işaretleri ortaya çıktı.

3.1 dolar destek seviyesini kırdıktan sonra, varlık yazı yazılırken 3.0 dolardan işlem görüyordu. Bundan önce XTZ, 3,1 dolarlık destek ile 3,5 dolarlık direnç arasında dalgalanıyordu ve bir sonraki kilit destek 2,7 dolardı.

Altcoin için Bollinger Bantları, 12 Haziran’da keskin bir şekilde bölünerek artan bir fiyat aralığını ve düşük oynaklığı vurguladı. Öte yandan, Chaikin Para Akışı denge noktasının altında işlem görüp güneye yöneldikçe sermaye girişleri düşük kaldı.

Ayrıca, MACD ve Sinyal çizgileri birbirine yakındır ve ilkinde bir yükseliş geçişi olabileceğini gösterebilir.

Dalgalar [WAVES] analiz

WAVES, 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden bu yana 12.9 dolar desteği ile 14.65 dolar direnci arasında dalgalandı ve yazı yazılırken 13.7 dolardan işlem görüyordu. Kripto varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 66,63 düştü ve son 30 gün içinde USD karşısında yüzde 56,65 yatırım getirisi elde etti.

Saatlik grafikte Waves, Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri mum çubuklarının altında görünmeye başladığından yüzde 4,4 fiyat artışı gördü. Müthiş Osilatör’e göre göstergede yeşil çubuklar göründükçe yükseliş trendi artabilir.

Son olarak, kısa bir süreliğine aşırı satım bölgesinde yer alan varlığın Göreceli Güç Endeksi, 12 Haziran’da keskin bir yükseliş kaydederek onu tarafsız bölgeye çekti. RSI, yazı yazılırken 43.7 seviyesindeydi ve satın alma baskısında bir artışın altını çizdi.

Evren [ATOM] Analiz!

Cosmos Hub’ın önerisine yönelik oylama devam ederken, varlığın fiyatı düştü. Ağın enflasyon oranını artıracak ve onu şok edici şoklardan korumaya yardımcı olacak güncelleme için oylama 16 Haziran’da sona eriyor. ATOM için basın zamanında hafif kazançlar görüldü, Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri mum çubuklarının altında görünüyor.

Varlığın Göreceli Güç Endeksi, 11 Haziran’dan bu yana aşırı satım bölgesinde kaldıktan sonra nötr bölgeye döndü ve satın alma baskısındaki keskin artış göstergeyi yukarı itti. Bununla birlikte, basın zamanında, gösterge hafif bir düşüş eğilimi gördü ve varlığı zar zor tarafsız bölgede tutarak 31.39’da bir pozisyon aldı.

Ayrıca, Squeeze Momentum Göstergesi azalan düşüş basıncını vurguladı. Beyaz noktalarla gösterilen bitiş “Sıkıştırma serbest bırakma” ve koyu kırmızı çubukların ortaya çıkmasıyla momentum pozitife dönebilir.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgili kişilerin veya yazarın görüşleridir. Asla yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.