Tezos uzun vadeli Fiyat Analizi »Coin Otağ

Feragatname: Aşağıdaki makalenin bulguları, yazarın tek görüşü olup, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Tezos’un fiyatı, 12 saat içinde% 26’lık acımasız bir düşüşün ardından gergin görünüyordu. Yukarıda belirtilen düşüş, Bitcoin’in aynı zaman dilimi içinde% 12’lik düşüşünün sonucuydu. Altcoin ile Bitcoin arasındaki korelasyon ağırlıklı olarak uzun süredir var olsa da, son çeyrekte düştü. Sonra yine, büyük Bitcoin düşüşleri Altcoinleri Tezos gibi aşağı çekmeye mahkumdur.

Bu düşüşten önce, XTZ net birikim işaretleri gösteriyordu ve aynı zamanda muazzam bir fiyat artışı kaydediyordu. Aslında, 21 Kasım’dan 25 Kasım’a kadar XTZ% 45 oranında muazzam bir artış gösterdi. Bu makale XTZ’ye uzun vadeli bir perspektiften bakacak, ancak buna girmeden önce son biriktirme aşamasını inceleyelim.

Tezos 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Tezos’un Ekim ayından bu yana yaptığı fiyat hareketi, Richard Wyckoff tarafından geliştirilen birikim modeline tam olarak uyuyor. Fiyat bir bahar / test oluşturmadı, ancak yükselmeyi başardı [45%] LPS’sinden yukarıda bahsedildiği gibi.

Direniş çizgileri arasında duruyorum [now support]Grafiklerde daha aşağı veya yukarı tırmanıp tırmanmayacağına karar verir.

Fitillere bakıldığında, 2,4 ila 2,2 dolar arasında uygun desteği bulmak için Fiyatın daha düşük olabileceği söylenebilir. Bitcoin düşmeye devam ederse, XTZ ve Market’teki diğer altcoinler de çökecektir.

Tezos 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Tezos için bir günlük grafik tamamen farklı bir tablo gösterdi. Bu resim, bir günlük bir zaman diliminde oluşturulan desene mükemmel bir şekilde uyuyor. Daha yüksek bir zaman diliminde Tezos, Bitcoin ile korelasyonuna ve son fiyat düşüşüne rağmen yükselebilir. Dolayısıyla, açıkçası, böyle bir satın alma ile ilişkili riskler olacaktır.

Meşrulaştırma

Bu yükseliş, Tezos ve birçok altcoin’in Altcoin rallisinin planlarının bir parçası olmayan bir düşüş yaşamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, Altcoinler çarpışma öncesi yönlere, özellikle XTZ’ye doğru ilerlemeye devam edecek. Ek olarak, Bitcoin ile düşme riski yalnızca Bitcoin de düştüğünde ortaya çıkar.

Üstelik, fiyat baskı anında genişleyen takozun altındaydı. Bu nedenle, Kama’nın altındaki bir sıçrama / Yeniden Testten sonra fiyatın yükselmesini bekleyebiliriz.

Ek olarak, XTZ düşmeye devam etse bile, Altın muhtemelen cep alanında dengelenecek. [0.65 to 0.0618-Fibonacci extension].

Dolayısıyla, bu uzun pozisyon 0,65-Fibonacci seviyesinde başlayacak.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 2,24 $
Kaybı Durdur: 2,02 $
Kar Al: 2,7 $
Ödül Riski: 2.3

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 17.155,24 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!