Tezos Uzun Vadeli Fiyat Analizi: 20 Ağustos

Tezos, son zamanlarda çoğu büyük getiri bekleyen LINK gibi birkaç tüccar tarafından büyük ilgi görüyor. Aslında, bu iyimserlik yanlış bir yere konmadı, ancak XTZ ve LINK’in dünyanın en baskın kripto para birimi olan Bitcoin ile korelasyon eksikliğinden kaynaklanıyor. Ne olursa olsun, XTZ, en azından orta vadede bir artış potansiyeline sahiptir.

Tezos 4 saatlik grafik

Tezos uzun vadeli Fiyat Analizi 20 Ağustos

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Ekteki grafik, 4,45 $ arasındaki XTZ aralığına bağlı olduğunu gösterdi. [local top] ve 3,50 $ [local bottom]. Oluşmakta olan yeşil muma bakıldığında, XTZ menzile saygı duymaya ve daha yükseğe sıçramaya hazır görünüyordu. İşte bu yerel üssün sadece tutmayacağı, aynı zamanda XTZ’yi 4,45 dolara veya en azından kapatacağı üç nokta.

Yerel dipteki mumlar, RSI trend değişikliğinin bir göstergesi olan daha yüksek dipler oluşturmaya başladı ve fiyat bir sapma oluşturdu ve bu gizli bir yükseliş sapması. Bu, fiyatın daha yüksek bir düşük oluşturduğu ve RSI’nin daha düşük bir düşük oluşturduğu zamandır. Son olarak, Fibonacci geri çekilme aracı, aralığın, fiyatların destek bulması için yaygın bir seviye olan 0,5-Fibonacci seviyesinin hemen üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle burada bulunulacak en iyi pozisyon uzun süre gitmek olacaktır.

Ek olarak, 0.5-Fib seviyesinin yakınındaki mumların hepsi üstünden kapandı, bu yüzden bu, XTZ’nin yükselmesi için başka bir neden oldu. RSI’ya gelince, 4 saatlik zaman çerçevesinde aşırı satım bölgesine çoktan ulaşmıştı ve tersine dönmeye başladı. Bu yine bir yükseliş sinyaliydi.

3,63 $, likidite cebinin sonunda stop loss ile optimal bir giriş noktasıdır [$3.5009] aka lot büyüklüğünün% 3,53’ünü kaybetme riski. Ancak kar, hedefe bağlı olarak değişebilir. Muhafazakar bir hedef, giriş noktasından% 12.70 artış olacak şekilde 4.09 $ ‘da olabilir. Hedef, aralığın en üstüne kadar uzanabilir [yukarıda belirtilen yere kadar].