Tezos uzun vadeli Fiyat Analizi: 15 Eylül

Piyasanın kripto para birimlerinin çoğu, önceki haftanın iyileşme döneminden yararlanamadı. Tezos bu kripto varlıklardan biriydi ve XTZ’nin hareketi 1-2 Eylül’deki anıtsal düşüşten sonra oldukça cansızdı. Basın zamanı değerlemesi 2.56 $ olan 16. sıradaki Tezos, grafiklerde bir hafta daha düzeltme arıyordu.

İçerik Başlıkları gizle

Tezos 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

1 günlük grafik incelendiğinde kripto varlığın düşüş eğilimi gösterdiği net olarak belirlendi. Söz konusu düşüşün ardından iyileşme süresi son derece kısa oldu. Grafiklerde önemli bir gelişme olmamasının yanı sıra, XTZ’nin değerlemesi flama trend çizgileriyle de ilgiliydi. Aslında, yazı yazarken güneye doğru başka bir harekete çok yakındı.

Piyasa göstergelerine bakıldığında, Müthiş Osilatörün hala piyasada gelişmekte olan önemli bir yükseliş ivmesi önerdiği görüldü. Bununla birlikte, RSI açıkça satış baskısı tarafındaydı. 200 Hareketli Ortalama’nın sunduğu genel direnç, Tezos için basın zamanı düşüş durumunu da sağlamlaştırdı.

Daha da büyük bir düşüş için durum

Kaynak: Trading View’de XTZ / USD

Şimdi, kopuş tüm yükseliş iddialarını reddederse ve ayılar baskın sorumluluğu üstlenirse, XTZ’nin 5 Temmuz öncesi değerine dönme olasılığı vardır. Fibonacci geri çekilmeleri, XTZ’nin sıkı bir şekilde 0.236 Fib’in altına yerleştirildiğini ve düşüşün 0 Fib çizgisine kadar gerçekleşebileceğini vurguladı.

Bu durumda uzun vadeli bir kısa pozisyon elde edilebilir. Giriş seviyesini 2,67 $ ‘da tutarak, 6,57 Risk / Ödül Oranı için kar elde eden kar 2,21 $’ dan alınabilir. Kripto varlığı son 24 saatte bu aralığı test ettiğinden, bir stop loss 42.74’te tutulmalıdır.