Tezos Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Tezos [XTZ] Pazar kısa vadede güçlü kuzeye doğru ivme görüyor. Bu büyümenin bir kısmı Bitcoin’in piyasa rallisinin bir sonucu olabilirken, XTZ pazarı Bitcoin’in momentumunu aşıyor gibi görünüyordu. Yazım sırasında XTZ, Eylül 2020’den beri görülmeyen bir fiyat seviyesi olan 3.04 $ ‘dan işlem görüyordu.

Tezos bir saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Ekteki grafik, XTZ’nin yükselen fiyatına dikkat çekiyor. Son yükselen kanal, grafiklerde daraldı ve benzer şekilde dijital varlığın fiyatında keskin bir artış gördü. Bu fiyat seviyesine ulaşmadan önce, XTZ’nin değeri destek etrafında 2.7468 $ ‘a sıçradı.

Ancak, son zamanlarda fiyat artışının ardından, piyasadaki tüccarlar herhangi bir işlem yapmadan önce fiyatı dengeleme fırsatını beklemek isteyebilirler. Aksine, hodler HODL’ye devam etmek isteyebilir.

Muhakeme

50 hareketli ortalamanın mum çubuklarının altına düştüğü gözlemlendi, bu da XTZ fiyatındaki ani ve keskin yükselişi gösteriyor. Kısa vadede bir düzeltme görebilirken, baskı anında piyasa aşırı derecede yükseliş gösteriyordu. Bu aynı zamanda Müthiş Osilatör üzerindeki güçlü yükselen ivme ile de vurgulandı.

AO, artan satın alma baskısıyla bir süredir ivme kazanıyor. Çubukların uzunluğu, verilen zamanda piyasadaki ivmeyi çok güçlü bir şekilde belirledi. Buna karşılık, Göreceli Güç Endeksi, denge bölgesinden aşırı alım bölgesine hızlı bir yolculuk kaydetti.

RSI, XTZ’nin fiyatı 3,11 dolar direnç seviyesine ulaştığında da zirve yaptı. Düşen bir fiyat, tüccarların dijital varlığı gerçekten sattığı fikrini vurgulayacaktır.

Sonuç

Basın zamanında piyasada yaşanan yükselişin ışığında, XTZ’nin değeri tablolardaki direnç seviyesine dokundu. Büyük olasılıkla, fiyat kısa vadede geri çekilebilir. Bununla birlikte, XTZ aslında bu seviyeyi ihlal etmeden önce bunun küçük bir aksaklıktan fazlası olmayacağı unutulmamalıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!