Tezos Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Tezos’un fiyatı, grafiklerde 3 günlük uzun konsolidasyonundan kopmaya hazır görünüyordu. Önceki eğilim göz önüne alındığında bu kırılmanın artması bekleniyor. Aslında bu sezon% 10 ila% 20’lik bir artış Tezos için çok daha muhtemel görünüyordu.

Piyasa değerine göre CMC listelerinde 18. sırada yer alan Tezos, geçen hafta% 32, son 24 saatte ise% 5,4 artış gördü. Görünüşe göre, yakında daha fazla dalgalanma beklenebilir.

Tezos 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

4 saatlik grafik, baskı zamanında simetrik bir üçgende konsolidasyon gösterdi. Ancak önceki eğilim, bu konsolidasyonun yükseliş eğiliminde kısa vadeli bir duraklama olduğunu gösteriyor gibi görünüyordu. Devam edersek, XTZ için benzer bir artış bekleyebiliriz. Teorik olarak, yükseliş flama hedefi, XTZ için yaklaşık% 47 olacak olan önceki trendin uzunluğuna eşittir.

Bu, XTZ’yi 4,5 dolarlık önceki ATH’sine koyuyor. Bu nedenle, XTZ teoride muazzam bir yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte, pragmatik bir görüş, bu dalgalanmanın birden çok ara hedefle adım ve aşamalarda gerçekleşeceğini göstermektedir. Yükseliş senaryosuna daha fazla güvenilirlik eklemek, fiyat ve OBV arasındaki yükseliş farkı oldu.

Ek olarak, RSI göstergesi aşırı alım bölgesinden sıfırlandıktan sonra kısa süre önce düştü. Bu sıfırlama, alıcıların fiyatı konsolidasyon modelinden sonraki 24 ila 48 saat içinde çıkarması için yeterli alan sağlar. Bir ihlalin ardından üst trend çizgisinin yeniden test edilmesi başarılı bir kırılma olarak kabul edilir.

Sonuç

Üç hedef varmış gibi görünüyordu – İlk hedef 3,80 dolar, bu da üçgenin ortasından% 23 artış anlamına geliyor. Bunu takiben, 4.11 dolar ve 4.50 dolarlık iki hedef daha vardı. ATH’nin yeniden test edilmesi, kırılma noktasından% 47 artış anlamına gelir.

2.75 doların altındaki bir kırılma, bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılar ve yeni bir düşüş trendi başlatır. Muhtemel olmasa da, bir piyasa çökmesi durumunda bu mümkün olabilir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!