Tez, IOTA Fiyat Analizi »Para Odası

Bitcoin’in birkaç borsada yeni bir ATH’ye tırmandığını gören son dalgalanmasının, diğer borsalarda derin bir etkisi oldu. Crypto Market. BTC, 17,5 milyar dolarlık işlem hacmiyle 19.163 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: CoinStats

BTC’nin piyasanın geri kalanıyla olan yüksek korelasyonu sayesinde, IOTA ve Tezos gibi birçok Altcoin yükseldi.

Tezos [XTZ]

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

Piyasadaki ilk 12 kripto para biriminden biri olan Tezos, Ağustos ortasından bu yana grafiklerde uzun bir yol kat etti. Aslında, yazı yazılırken Tezos CoinMarketCap merdiveninde 19. sırada yer alıyordu. Ancak, son birkaç aydaki düşüş eğilimine rağmen, son birkaç hafta yükseliş trendinin yeniden canlandığına dair işaretler gördü. Aynı durum, Bitcoin’in en son ATH’sinden sonra XTZ grafiklerde neredeyse% 8 arttığı için önceki hafta için de geçerliydi.

Ancak, bu zammın kendisinden önceki hafta kaydettiği zamandan daha soluk olduğu unutulmamalıdır. O dönemde Tezos’un neredeyse% 30’a tırmandığı görüldü.

Bazı yükseliş işaretleri varken, XTZ’nin teknik göstergelerinin de önerdiği daha büyük eğilim düşüş eğiliminde kaldı. Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının oldukça üzerindeyken, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım ve aşırı alım bölgeleri arasında aracılık ediyordu.

Tezos, geçtiğimiz günlerde Edo yükseltmesini duyurduktan sonra Delphi yükseltmesinin hemen ardından haberlerde yer aldı.

IOTA

Kaynak: TradingView’de IOTA / USD

IOTA, Bitcoin’in Kasım ayı sonlarında direnç seviyelerini kırmaya başlamasının ardından en keskin hareketleri kaydeden Altcoinlerden biriydi. Aslında, Benzer şekilde, IOTA’nın değeri, Ağustos 2020’deki son belirlenen zirvelerin kısa bir süre gerisinde, çizelgeleri yükseltti. Düzeltmeler yapılmış olsa da, IOTA’nın fiyat çizelgeleri son 7 günde hala% 14’ün üzerinde bir artış gördü.

Hareketin ölçeği, IOTA’nın teknik göstergeleriyle kanıtlanıyor, Bollinger Bantları gelen fiyat oynaklığına yer açmak için genişledikçe, Müthiş Osilatör, piyasadaki çoğunlukla yükseliş ivmesini vurguladı.

IOTA, dağıtılmış muhasebe teknolojilerindeki araştırmaları desteklemek için kısa süre önce Austra’nın Christina Doppler Laboratuvarı ile birlikte çalıştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.111,52 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!