Tesla neden nakit rezervlerinin yalnızca yüzde 7,7’sini Bitcoin’e ayırdı? »Coin Otağ

Tesla’nın Bitcoin’de 1.5 milyar dolarlık satın almasının ışığında, piyasa dalgalanması ani oldu. Aslında birçok kişi şu anda dünyanın dört bir yanındaki kurumsal hazinelerin Tesla’nın liderliğini takip edeceğini ve kripto para birimlerinin tahsisine daha yakından bakacağını tahmin ediyor.

Tesla, S&P 500’deki en büyük beşinci şirkettir ve bu nedenle birçok kişi, benzer büyüklükteki bir varlığın büyük bir Bitcoin satın alımıyla ortaya çıkan bir sonraki varlık olabileceğini tahmin ediyor.

Doğrudan Bitcoin alımını duyuracak şirketlerin Apple veya Microsoft olma şansı nedir? Avanti Founder’a göre, Caitlin Long Tesla’nın 19,4 milyar dolarlık nakit rezervinin yalnızca% 7,7’sini kripto para birimine ayırmasının bir nedeni var.

Dijital varlıklar şu anda, cari muhasebe kuralları uyarınca “belirsiz süreli” maddi olmayan varlıklar olarak kabul edilmektedir. İşleme göre, bu, edinimden sonraki herhangi bir noktada gerçeğe uygun değerdeki defter değerinin altındaki herhangi bir amortismanın Tesla’nın bir “değer düşüklüğü ücreti” tanımasını gerektireceği anlamına gelir.

Ayrıca Tesla satışa kadar piyasa fiyatında herhangi bir yukarı revizyon yapamazsa. Bu değer düşüklüğü ücreti, şirketleri kazançları üzerindeki ani isabetler dahil olmak üzere birçok olumsuz etkiye maruz bırakır.

Bir şirket bir Bitcoin Fonuna yatırım yaparsa, değer yukarı veya aşağı işaretlenir, oysa doğrudan Bitcoin satın alırsa, değer yalnızca azalır. Bu, şirketlerin neden dijital varlıklara dolaylı olarak maruz kalmayı tercih ettiğini açıklayabilir.

Son zamanlarda, saygın fon yöneticisi Bill Miller, yatırımcılara Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla Bitcoin’e dolaylı olarak maruz kalma teklifinde bulundu. Aslında, yakın tarihli bir SEC dosyası, 2,7 milyar dolarlık Miller Opportunity Trust’ın GBTC’ye yatırım yapabileceğini ve yatırımcılara dijital varlığın dolaylı riskinin% 15’ini sunabileceğini ortaya koydu.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 46,860,00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!