Telecom Giant “Blockchain Destekli Yerel Stablecoins” Yüzde 19 Büyüyor

Güney Kore, çoğu sektörde ekonomik büyümenin azaldığı koronavirüs salgınının etkileriyle sarsılan ülkelerden sadece biri. Ancak bir sektör – telekomünikasyon – patlama yaşıyor. Ve blockchain destekli yerel sabit para birimleri bu büyümeye yardımcı oluyor gibi görünüyor.

News Tomato’ya göre, üç büyük Güney Kore telekomünikasyon ağının (KT, SK ve LG U +) üç aylık kazançları, geçen yıl bu dönem için üç aylık rakamlarda şaşırtıcı bir şekilde% 24 arttı.

Güney Kore’den Yüzde 19 Büyüme Habercisi

KT’nin satışları 2019’un 2. çeyreğinde neredeyse% 19 arttı ve firma, stabilcoin çıkarmanın karlı olduğunu kanıtladığını belirtti.

Firma şunları söyledi:

“İnternet veri merkezlerine (IDC’ler) ve kurumsal bulut operasyonlarına olan talep arttıkça ve yerel para birimi sorunlarının sayısı arttıkça, blok zinciri satışlarımız arttı.”

KT, endüstri 4.0 ile ilgili satışlarının (blockchain dahil) son birkaç aydaki en karlı iş yolları arasında olduğunu ekledi.

Her üç şirket de kendi ana ağlarını kurdu ve kripto para birimi iş geliştirme sürecinin ileri aşamalarında.

Bununla birlikte, KT, şehir çapında, ilçe çapında ve metropol mahallesini canlandırmayı amaçlayan, kağıt tabanlı yerel hükümet tarafından verilen hediye sertifikalarının blok zinciri destekli bir uzantısı olan yerel stabilcoinlerin ihracı söz konusu olduğunda üçü arasında en aktif olanı olmuştur. ekonomiler.

Hem Seul hem de yerel yönetimler, temassız dijital alternatifler lehine kağıt tabanlı ödeme sistemlerini ortadan kaldırmaya çalışırken, KT ve benzerleri talepte bulundu.

Geçen ay, Buyeo County’nin sessiz kırsal topluluğu, 2019’da 267.000 dolara mal olan kendi stabilcoin projesinin işlemlerde 48.5 milyon dolar değerinde kripto para biriminin kullanıldığını duyurdu.

CoinOtag ayrıca heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.