Stabilcoin akışları, Bitcoin’in hareketini belirler mi? »Coin Otağ

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Bitcoin’in grafiklerdeki yükselişi, sektördeki diğer gelişmeleri gölgede bıraktı. 26 Kasım ile baskı zamanı arasında Bitcoin% 123 büyüdü. Bu zaman çizelgesinin özel önemi Stabilcoins’e geçerken tartışılacaktır.

Coinmetrics’e göre, son birkaç aydır stabilcoinler yükselişte ve arz geçen hafta daha yoğun hale geldi. USDC olarak kitlesel bir artış oldu, TUSD yükselişe geçti ve USDC, 2021 Ocak ayının başından bu yana 500 $ ‘a yaklaştı.

Kaynak: Coinmetrics

Ek olarak, Tether’in arz payı da baskı sırasında düşmeye başladı, Tether Ocak 2019’dan beri en az olanı ve yaklaşık% 75’e düştü. Bununla birlikte, etki söz konusu olduğunda, stabilcoinler büyük miktarda para kazanıyor olabilir.

Borsalara akan sabit para bir katalizör mü?

Resim

Kaynak: Twitter

Santiment tarafından takip edilen son gelişmeler, USDC, TUSD ve SAI ile borsaya dönen stabilcoin sayısının, Bitcoin’in yükselişinin hareketlerini yansıtmasıyla sürekli olarak arttığını öne sürdü. Böyle bir gelişmenin şu andaki önemi, stablecoin’lerin piyasa çöküşünden sonra BTC’nin mevcut rallisini etkileyebileceğidir.

Zaman çizelgesine geri dönersek, Bitcoin’in değeri 26 Kasım’dan bu yana% 132 arttı. Aynı zamanda Coingecko, toplam stabilcoin piyasa değerinin 9,3 milyar dolar artarak 24,3 milyar dolardan 33,7 milyon dolara yükseldiğini bildirdi.

Stabilcoin’leri şimdi takip etmek neden önemlidir?

Tek satırlık bir açıklama, perakende ticaret hacmini temsil etmesidir. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kurumlar, BTC’nin yükselmesine izin verme konusundaki katılımları için kabul edildi, ancak BTC’ye USDT veya başka herhangi bir sabit varlık yoluyla erişemeyeceklerdi.

USDT, USDC’nin gösterdiği yüksek hacimlerdir, perakende satış hacmi ve perakende yatırımcılar, kurumsal olanlara göre dalgalanmaya karşı daha duyarlıdır.

Bu nedenle, ister yukarı ister aşağı yönlü bir trend olsun, herhangi bir kısa vadeli piyasa kırılımı, ağırlıklı olarak yüksek perakende giriş veya çıkışlarına bağlıdır. Stabilizasyon da hızlı bir şekilde gerçekleşir, ancak şu anda, stabilcoinler ileri rallinin bir kısmını belirleyebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 39.533.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!