Şok Marketler Hisse İncelemesi ve Yüksek Getiri Potansiyeli Satın Alın Önerisi!

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

Şok Piyasaları (SOKM)

Hedef Fiyat (TL) 19,50
Hisse Fiyatı (TL) 12,27
Artış Potansiyeli (%)% 59

➢ Mevcut iş modeli ile Şok Marketler’in içinde bulunduğumuz zorlu ortamda yurt içi ve yurt dışı dalgalanmalardan olumsuz etkilenmeyecek birkaç şirketten biri olduğuna inanıyoruz. Ayrıca şirketin mevcut nakit akışının da arttığını gözlemliyoruz. marj ve sepet büyümesi temelli faktörlerle olumlu bir seyir izliyor.

➢ Şirket, ‘finansal’ borcu olmamasının yanı sıra yılın ilk yarısında 1,2 milyar TL net borç açıklamıştır (borç rakamları mağaza kiralama yükümlülüklerinden kaynaklanmaktadır) ve bu tutar yılımızın oldukça altında- 1,9 milyar TL nihai beklenti.

➢ 2020 yılında Şok’un yıllık% 27 artışla 20,3 milyar TL’nin üzerinde ciro ve böylece şirketin beklediği% 24’lük büyümenin üzerinde bir rakam olmasını bekliyoruz. Muhafazakar yaklaşımımıza rağmen, şirketin FAVÖK’ünün bu yıl% 20 artmasını bekliyoruz.

➢ Ayrıca, şirketin net (finansal) borç eksikliğinin, risk iştahının azaldığı dönemlerde hisse senedini görece desteklemesini bekliyoruz. Hisse, 2020 beklentilerine göre oldukça düşük sayılabilecek 5,3 kat FD / FAVÖK faktörüyle işlem görmekte ve yerli emsallerine göre% 32 indirimli işlem görmektedir.

Kaynak: Gedik Yatırım Üç Aylık Strateji Raporu – Eylül 2020

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.