SISE ve CCOLA Hisse Senedi için Görüş ve Öneriler – (28.09.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

ŞİŞE; Şişecam 1 Ekim’den itibaren MSCI Endeksi’ne eklenecek / pozitif

HOLD tavsiye
Fiyat / Hisse 7,07 TL
Hedef Fiyat / Pay 7,30 TL
Verim Potansiyeli% 3

 MSCI internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Şişecam hisseleri 1 Ekim 2020 itibarıyla MSCI Orta Piyasa Değer Endeksi’ne eklenecek. Kasım 2019’da MSCI endeksinden çıkarılan SISE hissesinin de Birleşme sonrasında piyasa büyüklüğünün ve derinliğinin artması nedeniyle yeniden endeksler. Ancak, açıklamanın olumlu algıyı destekleyebileceğini tahmin ediyoruz.

CCOLA; Coca Cola İçecek 5 Ekim Olağanüstü Genel Kurul iptal / tarafsız

TAVSİYE ALIN
Fiyat / Pay 44,92 ₺
Hedef Fiyat / Pay 49,30 TL
Geri Dönüş Potansiyeli% 10

 Coca Cola İçecek’in 5 Ekim’de yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurulu iptal edildi. Şirket Yönetim Kurulu, 7 Ekim tarihinde brüt 0,83 TL (net 0,7055 TL) temettü dağıtımı önerisinde bulundu. 30 Eylül – 31 Aralık tarihleri ​​arasında TTK’ya geçici bir madde ile eklenen 2019 yılı kârının% 25’ine kadar nakit temettü olarak dağıtılmasına ilişkin sınırlama olarak haberin hisse senedi performansı üzerinde nötr bir etki yaratmasını bekliyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülteni

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.