Sektör Uzmanı ‘Bitcoin Canlanıyor’ diyor

Küresel kripto piyasası geçen hafta zor bir dönem geçirdi. Çoğu coins kral kripto para birimi Bitcoin de dahil olmak üzere kırmızı bölgede kaldı. En büyük kripto, Cuma günü 40.000 $ işaretinin çok üzerinde sallanmasına ve toparlanma belirtileri göstermesine rağmen, madalyonun fiyatı grafiklerde istikrarsız kaldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para biriminde yükselişe geçti ve şunları söyledi:

Bitcoin hayat buluyor. Kurumsal düzeyde güvenli bir cennettir.

Kaynak: Glassnode

Nitekim, 10.000 – 100.000 BTC’ye sahip kuruluşların elinde bulundurduğu arz, 18 Mayıs’ta 1450.000’den 1600.000’e keskin bir artış gösterdi ve ertesi gün kuzeye doğru hareket etmeye devam etti.

IAC başkanı Barry Diller, kripto ile ilgili görüşlerini dile getirdi ve bunu “potansiyel” yatırımcılar için bir tehlike olarak gördüğünü söyledi. Başlangıçta “Bana kripto hakkında soru soramazsın” dedikten sonra, röportaj için o duruma gitti ve şunları söyledi:

Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyorum. Evet kesinlikle!

Diller’in iddiasına rağmen, kısa vadeli getiriler Bitcoin için oldukça dikkat çekici. Compound Capital Advisors’tan Charlie Bilello, geçtiğimiz günlerde Nisan ayı boyunca en büyük kripto için getirilerinin% 95 olduğunu, S&P için ise aynı oranın sadece% 12 olduğunu belirtti. Bu durum hakkında konuşan Saylor, şunları söyledi:

Oynaklık, S&P endeksini on yılda 10 kat aşmak için ödediğiniz bedeldir.

Diller, dalgalanan fiyatları tartışan insanların, “aldatıcı” duruşunu daha da haklı göstererek, kendilerini “çılgınca konuşmaya” bıraktıklarını iddia etmeye devam etti. Eylül ayında, piyasanın sadece “spekülasyon” tarafından yönlendirildiğini açıkladı.

Spekülasyonu bir kenara bırakırsak Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin’deki en etkili isim oldu. Suçlama oyunundan ve parmak işaretinden vazgeçen Saylor, Musk’ı son birkaç günde Bitcoin satışlarını tetikleyen katalizör olarak tanımlamadı. Bunun yerine şöyle dedi:

Ö [Musk] benim kadar hevesli. Yenilenebilir enerji ve çevreyi yeşil yapma konusunda heveslidir ve çözümün bir parçası olmak ister. Bitcoin topluluğunun kendisiyle çalışmasını istiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 35.795.00 $ ‘dan alıcı buluyor.