Sadece gelişmekte olan bir Bitcoin pazarına nasıl yaklaşılır? »Coin Otağ

Bu makale en önemli perakende sorusunu yanıtlıyor:

“Şimdi bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?” Bitcoin sadece yükselirken, yatırım yapmak için bir geri çekilme bekleyen yeni yatırımcılar için zor olabilir. Bir geri çekmenin yatırım yapmasını beklemek mantıklı görünse de, özellikle yeni kullanıcılar için pratik değildir.

Peki nasıl yatırım yaparsınız? Açıkçası, Yılbaşı gecesi bir geri çekilme beklemek işe yaramadı çünkü Bitcoin sürekli olarak ortalama% 4 oranında büyüyor.

Ne tür bir yatırımcı olursanız olun, Bitcoin satın almadan önce kontrol etmeniz gereken bazı şeyler:

Veriler, şeffaf yapıları nedeniyle blok zincirinin bir özelliğidir. Kullanıcılar, kullanıcının takma adından ödün vermeden blockchain’de neler olduğunu gözlemleyebilir.

Zincir üzerindeki veriler / ölçümler korkutucu görünse de, öyle değil. Zincir üzerindeki verileri işlemek, yapılması zor bir şey olabilir. Neyse ki, veri işleme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bize zincir içi ölçümler veren birden fazla web sitesi var. Tek yapması gereken onları yorumlamak.

Zincirdeki ölçümleri bir kehanet olarak düşünün, ancak bunlar yalnızca daha doğru ve güvenilir olabilir.

Bitcoin’e yatırım yapmadan önce kontrol edebileceğiniz bazı hızlı zincir içi ölçümler.

Stablecoin akışı: Stablecoins, Bitcoin, Ethereum, XRP veya Polkadot gibi kripto varlıkları satın almak için kullanılır. Dolayısıyla, borsalarda büyük miktarda stabilcoin girişi görürsek, yatırımcılar satın almaya isteklidir ve bunu piyasaya girdiklerinde yükseliş işareti olarak yorumlayabiliriz.

Exchange rezervler: Döviz rezervleri düşerse, yatırımcıların fonlarını borsalardan çektiklerini varsayabiliriz ve bu yalnızca yatırımcıların varlıklarının kar etmesine izin verdiği ve zirveyi beklediği bir boğa koşusunda gerçekleşecektir. Bu nedenle, döviz rezervlerinin düşürülmesi artıyor.

Borsa akışı: Yatırımcılar stabilcoin dışında herhangi bir varlığa yatırım yaparsa, bu, yatırımcıların bu varlığı satmak veya belki de başka bir şey için takas etmek istediği anlamına gelir. Her iki durumda da, bir varlığın satışını / dönüştürülmesini içerir ve düşüş eğilimindedir. Aksine, büyük varlık düşüşleri görürsek [like BTC, ETH] Bir borsadan, ya soğuk bir depoda ya da bir OTC anlaşmasında saklandığını ve yatırımcıların bir boğa koşusu beklentisiyle borsadan çekildiğini varsayabiliriz.

Benzer şekilde, zincir üzerindeki veriler veya diğer blok zinciri / değişim verileri hakkında bilgi sahibi olursanız, bunlar gibi daha fazla trend bulunabilir. Örneğin, Bitcoin fiyatı ile örtüşen fonlama oranı grafiğine bir göz atın.

Kaynak: CryptoQuant

Buradaki basit bir paket, fonlama oranı düştüğünde fiyat o düşüşten sonra yükseldiği için bir satın alma sinyaliydi.

Sorumluluk reddi: Bu, yatırım tavsiyesi değildir. Para yatırmadan önce araştırmanızı yapın Crypto.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 31.026.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!