Ripple Davasında Yeni Gelişmeler | Ripple Artacak mı? • Madeni Para Otag’ı

Karar SEC ve Ripple Dava kripto topluluğu tarafından merakla bekleniyor. Arka arkaya gelişmelerden sonra, davanın ancak zamanla ilerlediği görülüyor. Aynı konudaki en son gelişmede, davadaki bireysel sanıklar, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, ilgili önergelerini reddetmek için SEC’in muhalefetine ilgili muhtıralarını sundular.

SEC, Muhtırasında, her iki yöneticinin de “yanlış” tekliflerinin “farkında” olduğunu savundu. Larsen yanıtında, SEC’in kendisine yönelik iddialarının “yasal olarak eksik” olduğunu ve değiştirilmiş şikayette iyi savunulan gerçekler tarafından “desteklenmediğini” savundu. Öte yandan Garlinghouse, SEC’in muhalefetinin, görevden alma hareketinde tespit edilen savunma eksikliklerini gizlemek için “ayrıntılı” ancak “boş” bir çaba olduğunu iddia etti.

Her iki sanık da SEC’in her iki yöneticinin de “bildiğini” veya “açıkça görmezden geldiğini” “göstermesi” gerektiğini savundu. RippleXRP’nin teklifleri ve satışları menkul kıymet olarak tescil edilmesini gerektiriyordu ve bu işlemler “uygunsuzdu”. Aslında, Yargıç Netburn teşkilata tam da bunu yapması talimatını vermişti.

Garlinghouse ayrıca düzenleyicinin kendisinin XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığından emin olmadığını savundu. Yöneticiye göre, bu kadar bariz olsaydı, kayıt dışı menkul kıymetlerin “bariz” arzını durdurmak için Aralık 2020’den çok önce harekete geçerlerdi.

SEC’in şikayeti ayrıca, her iki davalının da XRP’nin bir “yatırım sözleşmesi” olduğunun “farkında olması gerektiğini” ve dalgalanmalarını satma davranışının “uygunsuz” olduğunu belirtti.

Larsen’e göre,

“Bu bir dolandırıcılık davası değil. Yardım ve yataklık etmek için, SEC, hatalı bilgi veya pervasızlık konusunda gerçek iddialarda bulunmalıdır; bu ancak kişi farkındaysa mümkündür. Ripple XRP satışı uygunsuzdu.”

Burada, Garlinhouse’un muhtırasında, eylemlerinin yardım veya yataklık anlamına gelmediğini belirtmekte gecikmediğini belirtmekte fayda var.

Sanıklar ayrıca, SEC’in 2017 yılına kadar kripto para birimleriyle ilgili önemli bir düzenleyici işlem yapmadığını ve federal düzenleyicilerin XRP’nin menkul kıymetler yasalarıyla “tutarsız” bir düzenleyici rejime tabi bir “para birimi” olduğunu iddia ettiğini savundu.

RippleMevcut CEO, SEC’in açıkça göz ardı ettiğini “makul bir şekilde” iddia etmediğini savundu.

Muhalefet ayrıca Larsen’in onayladığını ve koordine ettiğini iddia etti. Ripplepazar satışları ve çeşitli dijital platformlarda XRP’yi tanıtma çabaları. Yöneticinin avukatı ise şu ifadeleri kullandı:

“Elbette Bay Larsen toplantılara katıldı ve çeşitli eylemleri onayladı ve CEO olarak görevi buydu. Bu, ilgili görevde tanımlandığı gibi önemli yardımın gerisinde kalmaktadır. SEC’in iddiaları, Bay Larsen’in istifa ettiği 31 Aralık 2016’dan sonra ortaya çıktı.

Düzenleyiciye göre Garlinghouse, XRP’nin güvenlik türü özelliklere sahip olduğuna dair “uyarılar” almıştı. Ayrıca, yöneticinin, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmayacağı konusunda “SEC’in hükmedeceği konusunda iyimser hissettiğini” iddia ettiler. Garlinghouse yanıtında, yukarıda bahsedilen “yanıltıcı” iddiaları reddetti.

Ek olarak, kullanarak Morrison – Bank of Australia Ltd.. Davalılar, emsal olarak, haklarındaki 5. madde iddiasının reddedilmesi gerektiğini savundular.

RippleCEO, şikayetiyle “yasayı devirmeye” çalıştığı sonucuna varıyor.

Larsen, aleyhindeki mali yardım talebinin düşürülmesini talep ederek şunları ekledi:

SEC’in şikayeti, bireysel ihlalleri iddia etmiyor. Şikayetini çoktan değiştirdi ve bir şans daha verilmemeli.

Ripple (XRP) fiyatı şu anda 0,861811 dolar civarında alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.