Puantiye [DOT] Kısa Vadeli Fiyat Analizi: 24 Eylül

DOT kripto para birimi, blok zinciri Polkadot’a aittir. Blockchain, Ethereum kurucu ortağı Dr. Gavin Woods tarafından tasarlanmıştır. Gavin ayrıca Solidity akıllı sözleşme dilinin de mucididir. 2020’de tamamen piyasaya sürülen ekosistem ve jeton, son birkaç ayda büyük ilgi gördü.

Piyasa değeri açısından piyasadaki en büyük altıncı kripto para birimi olarak sıralanan DOT, yazı yazılırken yatay bir hareket halinde görünüyordu. Ancak daha yakından bakmak, bunun yakın gelecekte yukarı doğru bir hareket olabileceğini ortaya çıkarabilir.

İçerik Başlıkları gizle

DOT 30 dakikalık grafik

Yukarıda bahsedilen birikim en iyi Wyckoff aşamalarıyla açıklanabilir. Bir Wyckoff tasarruf modelinin A’dan E’ye 5 aşaması vardır. Baskı sırasında, DOT Aşama B’deydi ve buradan fiyatın kısa vadede alabileceği iki olası senaryo veya yol vardır.

Senaryo 1:

Kaynak: TradingView’de DOTUSD

Bu senaryoda, fiyat baskı süresi fiyat seviyesinden 3.926 $ veya% 6.26 olan satış tepe seviyesine düşebilir. Bu veya fiyat, satış zirvesinin altına düşebilir ve bir “Bahar” ve “Test” oluşturabilir. Her iki durumda da, fiyatın düşmesi muhtemel olduğundan, düşüş pozisyonuna geçmek en iyisi olabilir.

4.245 $ ‘lık bir giriş, 4.337 $’ lık bir stop-loss ve 3.897 $ ‘lık bir hedef ile ticaret 3.64 R verecek.

Hedef veya kar edinimi, takip eden bir durma ve “Bahar” olup olmadığına bakılarak ayarlanabilir; Bu şekilde karlar maksimize edilebilir.

Hem RSI hem de Stokastik RSI aşırı alım bölgesine yakındı ve bu nedenle yukarıdaki kısa pozisyonu destekledi. Ancak, gerçek düşüşten önce kısa bir artış olabilir, dolayısıyla geniş stop loss olabilir.

Senaryo 2:

Kaynak: TradingView’de DOTUSD

Bu senaryoya gelince, DOT yay veya test oluşturmayabilir. Bu nedenle, fiyat birkaç LPS oluşturabilir [Last point of Support yani son destek testi] ve sürekli olarak daha yüksek bir düşüş zirvesi oluşturabilir. Senaryodaki E Aşaması, fiyatın direnci 4,31 dolardan kırması ve daha yükseğe çıkmasıyla noktalanabilir. Bu senaryoya göre, fiyat yükselecek, bu nedenle kısa devre kötü bir fikir olacaktır.

Ancak Stokastik RSI ve RSI göstergesine bakıldığında, uzun pozisyon en iyi seçenek olmayacak. Dahası, BTC 10.000 $ seviyesine geri döndü, bu nedenle DOT’un yükselmesi olası değil.