Portföylerde Litecoin Tutan Tüccarlar Bunu Bekleyebilir! »Coin Otağ

Alt sezonun başlangıcını işaret eden CoinMarketCap’te ilk 25’te yer alan altcoinler yükseliyor. Yazım sırasında, 25 altcoin’den 23’ünün haftalık pozitif getirisi var. Bunlardan piyasa değeri açısından dokuzuncu sırada yer alan Litecoin, günlük% 4’ün üzerinde değer kazandı ve fiyatı ATH’sinden% 42 uzakta oldu.

IntoTheBlock’un zincir içi analizi, fiyat yükseldikçe Litecoin için tüccarlar arasında güçlü bir yükseliş hissine işaret ediyor, yerel bir zirveye ulaşması bekleniyor. Şu anda, büyük HODLer’ların konsantrasyonu% 50 civarında ve daha fazla ralli ve fiyat keşfi için yer olduğuna dair kanıtlar var. ATH’ye yaklaşırken, daha yüksek likidite ve oynaklık gerektirecek olsa da, şu an itibariyle en iyi piyasalarda işlem hacmi fiyatı artırmak için yeterince yüksek.

Spot borsalardaki işlem hacmine bağlı olarak, talepte bir artış var ve bu, fiyatı 240 $ ‘a yaklaştırabilir. Ethereum% 5.11’lik günlük kazançlar yayınladıktan sonra, dip ralli devam etti ve bu Litecoin’e yatırım akışını artırdı. Bu artan giriş ve genel yükseliş hissi, en iyi spot borsalardaki fiyattaki istikrarlı artıştan açıkça görülmektedir.

Litecoin neden yerel bir zirveye doğru ilerliyor?

Glassnode’dan alınan ortalama işlem hacmi verileri gibi Litecoin’in yükseliş hissine ve fiyat üzerindeki etkisine işaret eden başka ölçümler de var. Litecoin’in ortalama işlem hacmi, büyük veya ortalamanın üzerindeki işlem değerlerinin sayısı arttıkça yükseliş işareti olan 1 ayın en yüksek seviyesi olan 172.6 LTC’ye ulaştı. Litecoin’in yükseliş rallisini destekleyen bir başka ölçüt, gerçekleşen kapitalizasyonudur.

Litecoin neden yerel bir zirveye doğru ilerliyor?

Bu metrik, artan ortalama işlem hacmiyle aynı çıkarıma sahiptir. Perakende tüccarların portföylerinin, önümüzdeki hafta yerel zirvesine ulaşan çift haneli veya yükselen Litecoin’in getirilerinden yararlanması muhtemeldir.

Yılın başından bu yana fiyat% 61,45 arttı. 2020 yılı boyunca oynaklık azaldı ve kademeli bir düşüş yaşandı. Bununla birlikte, 21 Mart 2021 itibariyle Litecoin, Mart 2021’in sonunda 200 $ ‘ın altında işlem gördü. Litecoin’in fiyat hareketi HODLing modeliyle birleştiğinde, Litecoin HODLers’ın% 50’den fazlası tokenı bir yıldan fazla tuttu, yükseliş trendi kısa vadede yükseliş eğiliminde. Bu, varlığı 195 dolardan daha düşük bir fiyata satın alan perakende tüccarlar için karlı hale getiriyor. Karşı taraflar bunun Litecoin’i kısaltmak için ideal zaman olabileceğini iddia etse de, fiyatın yerel bir zirveye çıkma olasılığı daha yüksek.

Litecoin (LTC) fiyatı şu anda 201,59 dolar seviyesinde.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!