Popüler Analist Bitcoin’in 24 Bin Dolara Düşebileceğini Söyledi! | Sikke Otag

Ünlü kripto analisti Keith Wareing, Bitcoin yatırımcılarını piyasada olası bir düşüş senaryosu konusunda uyardı. İşte o açıklamaların detayları!

İçerik Başlıkları

Bitcoin 24K Dolara Düşebilir mi? Devlet Baskılarının Bitcoin Fiyatına Etkisi! Düşüşü Aşmak İçin Kritik Seviye!

Bitcoin 24K Dolara Düşebilir mi?

Bitcoin Ters Kupa Sap DeseniBitcoin Ters Kupa Sap Deseni

Bitcoin haftalık grafiğinde ters bir kap kulp oluşumundan bahseden ünlü analist, kulp kısmının kaybolması durumunda Bitcoin için 24 bin ila 29 bin dolar seviyesinin beklenebileceğini söyledi. Öncelikle bu oluşumun 3 ila 4 hafta içerisinde ilerlemesini bekleyen ünlü analist Keith Wareing, sonrasında fiyatın düşebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Fiyat hareketi yukarı doğru yükselirse ve formasyon bozulursa bu senaryonun gerçekleşme olasılığının bozulacağını da sözlerine ekledi.

Devlet Baskılarının Bitcoin Fiyatına Etkisi!

Bitcoin 24 Bin Dolara Düşecek mi?Bitcoin 24 Bin Dolara Düşecek mi?

Bitcoin’in 32 bin dolar seviyesini kaybetmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulunan ünlü analist, kritik bir seviyede olduğumuzu söyledi. Bu seviyelerin kaybolmaması için piyasadaki kötü haberlerin durması ve olumlu gelişmelerin ortaya çıkması gerekebilir. Maalesef kötü haberler durmuyor ve devletler bunu kısıtlamak için hamleler yapıyor.

Bunlardan sonuncusu Binance borsası ile ilgili olarak devletlerin izlediği politikadır. Son zamanlarda pek çok eyalet Binance borsasının üzerinden geçiyor ve düzenlemelerle borsayı köşeye sıkıştırıyor. Binance CEO’su CZ bunun kötü bir şey olmadığını iddia etse de bu ve diğer konular kripto para yatırımcılarını endişelendiriyor. Bunun fiyat hareketine olumsuz etkisi bu kritik seviyeyi kaybetmemize neden olabilir. Bu daha büyük düşüşleri tetikleyecek bir gelişme olarak görünebilir.

Düşüşten Kurtulmak için Kritik Seviye!

Bitcoin Fiyat Düşüşü İddiasıBitcoin Düşüş Senaryosu

Ünlü analist kesin bir düşüş olacağını ve bundan emin olduğunu söylemiyor. Sadece bu seviyede kalmamız gerektiğini belirtiyor. Ayrıca yukarı çıkmak ve bu düşüş riskinden kurtulmak için kırmamız gereken önemli seviye ise önce 36 bin sonra 39 bin dolar gibi görünüyor. Bu seviyelerin üzerine çıkarsak formasyonun bozulacağını ve 24 bin ile 29 bin dolar aralığına düşme ihtimalinin şimdilik ortadan kalkacağını söylüyor. Kripto para piyasasındaki oluşumların bile haberlerin etkisiyle çalışmayabileceğini ve piyasanın iyi haber ve kötü haber şeklinde ilerlediğini de hatırlamakta fayda var.