Polkadot Fiyat Analizi: Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri!

Kripto para piyasası Temmuz ayında beklenen performansı sağlayamadı ve düşüşlere tanık oldu. Temmuz ayının ilk haftası yükseliş trendi ile başladı ancak yetersiz alımlar nedeniyle fiyatlar kademeli olarak düşmeye başladı. Bazı satın almalar satış baskısıyla başa çıkabilse de, Polkadot uygun şekilde yanıt veremedi.

Madeni para yalnızca son 10 gün içinde %25 değer kaybı gördü, ancak Polkadot tüccarları fiyatı 11.73$ destek bölgesinde tutmayı başardı. Yazdığımız sırada DOT, 12.4 Milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto sıralamasında 9. sıradaydı.

Polkadot 12 saatlik grafik

madeni para etiketipolkadot fiyat analizi

DOT grafiğine bakıldığında, yükseliş görünümü göstermiyor. Polkadot fiyatı yatay bir kanal izliyor ve Haziran sonundan bu yana 14-17 dolar arasında işlem görüyor ve bir kırılma ile 11.7 dolarlık destek bölgesine hareket ediyor. Yukarıda belirtilen en düşük fiyat bize polkadot için 6 ayın en düşük fiyatını göstermektedir.

Olumlu tarafı, bir Doji mum çubuğunun oluşumu, son birkaç gün içinde DOT’ta bir miktar yükseliş hareketi göreceğimizi gösteriyor. Analizimize baktığımızda dikkat etmemiz gereken bölge 13$’a tekabül eden bir bölge. Bu seviyenin üzerinde yakın bir mum, büyük olasılıkla DOT’u bir direnç bölgesine dönüşen 13.8-14$’a kadar çıkaracaktır. Böyle bir hareketin oluşması, yazım itibariyle yaklaşık %12’lik bir kazanç sunmaktadır.

madeni para-yorum-31

Göstergeler bize ne söylüyor?

Göreceli Güç Endeksi, kripto para piyasasındaki fiyatların aşırı alım bölgesinde olduğunu bize bildirir. RSI bölgesi olan 50 seviyesine yükseliş, artan satın alma baskısına işaret ediyor ve madeni para güçleniyor. Açık Denge Hacmini de incelediğimizde bize artan bir durum olasılığını gösterdi ve DOT’un fiyat hareketi ile teyit edildi. Üst trend çizgisinin üzerinde bir hareket, önümüzdeki günlerde yatay bir yükseliş olasılığını artıracaktır. Son olarak, MACD bir yükseliş hareketinin yaklaştığını gösterirken histogramı azalan bir düşüş hareketi kaydeder.

Polkadot için ne beklenebilir?

DOT’un 11.7$ desteğinden yükselmesi, piyasada iyi alanlara girebileceği düşüncesini körükledi ve önümüzdeki günlerde uzun vadeli bir yükseliş trendinin başlayacağının sinyalini verdi. 22 Haziran’ın en düşük seviyesi 13$’ın üzerinde bir artış, olumlu bir hareketin teyidini sağlayacak ve bu olduğunda, yatırımcılar, öngörülen artıştan yararlanmak için uzun vadeli yatırımları olarak Polkadot’u seçebilirler.