Polkadot Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Son 60 saat Bitcoin için yükselişte. 34.000 – 34.5.000 dolarlık bölge destek görevi gördü ve BTC’nin tekrar 40.000 dolara yükseldiğini gördü. Ancak, satış baskısı tekrar çizelgelerden aşağı çekildiği için orada kalamadı. Aslında, dünyanın en büyük kripto para birimi yazı yazılırken 37.529 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’in son hamleleri de Polkadot’un fiyatlarını etkiledi. DOT, düşüş eğiliminin başlangıcını kaydetti ve BTC ile birlikte 24 saat içinde yaklaşık% 8 düştü. Basın zamanında, yine güneye gidiyor gibiydi.

DOT 12 saatlik grafik

Polkadot Fiyat Analizi: 15 Ocak

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI gibi fiyat ve momentum göstergeleri arasında bir sapma anında bir geri çekilme gerektirmez. Bununla birlikte, zayıflayan momentumu belirtmek için kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey ve DOT, 14.95 $ ‘dan daha yüksek bir değer oluşturduğu için düşüş eğilimi gösterdi.

Hem Bitcoin hem de Ethereum ile birlikte bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya kaldı, ancak son zamanlarda DOT için güçlü kazanımlar nedeniyle önümüzdeki günlerde daha derin bir düzeltme yapmak zorunda kalabilir.

Bu sağlıklı bir geri adım olacak ve bir satın alma fırsatı olarak kullanılabilir.

Muhakeme

Fibonacci düzeltme aracını iki hareket için kullanarak – biri 4.58 $ (beyaz) ve diğeri 7.16 $ (sarı) son alttan, bazı geri çekme seviyeleri vurgulanabilir.

Bu seviyeler ile yatay destek seviyeleri arasındaki kesişme, DOT’un önümüzdeki haftalarda güçlü destek bulabileceği alanları gösteriyor. 10.5 $ ‘ın üzerinde, DOT fiyat hareketi açısından çok fazla bir geçmişe sahip değil ve bu nedenle daha küçük zaman dilimi analizi ve geri çekilme seviyesi birleşmesi olası bir geri çekilme için destek seviyeleri veriyor.

11,3 – 11,5 ABD Doları ve 10,35 ABD Doları 10,5 ABD Doları bölgeleri, daha uzun zaman dilimlerinde en güçlü ve en yakın destek alanlarıdır; 12,5 dolar da satış baskısını durdurabilir.

Scalp kısa alım satımları 12,5 $ ‘dan açılabilir, ancak trende karşı alım satım doğası gereği daha risklidir. Bu nedenle, bu seviyelerde satın alınması tavsiye edilir.

Sonuç

Polkadot, uzun zaman diliminde yükseliş görünümünden keyif alıyor gibi görünüyordu, ancak DOT için küçük bir aksilik görülebilir. Bu bir satın alma fırsatı sağlayacaktır. Polkadot, XRP’nin üzerine kısa bir tırmanıştan sonra CoinMarketCap’te piyasa değeri ile beşinci sıraya yükseldi. Polkadot önümüzdeki haftalarda XRP’nin kendi başına listedeki yerini iddia edebilir.

Polkadot (DOT) fiyatı şu anda 13.07 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!