PancakeSwap Kek Analizi! Destek ve Dirençler! • Madeni Para Otag’ı

PancakeSwap Cake analizi ile birlikte Binance Smart Chain (BSC) ağında işlem gören Cake’i inceledik. Yazımızın yazıldığı 26.06.2021 tarihi itibariyle piyasada 36. sırada yer almaktadır.

merkezi olmayan Exchange!

Merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap, anlaşmalı cüzdan şirketlerine ait cüzdanınızı Pancakeswap ile bağlamanızı sağlayarak Likidite Sağlayıcı (LP) olmanızı sağladığı gibi, staking, ticaret ve çiftçilik gibi hizmetlere de erişim sağlar. Bu hizmetlerden çiftçilik, LP ve staking doğrudan ödenebilir günlük, haftalık, aylık vb. kâr oranları sunar. LP ise doğrudan likidite sağlayıcısı olarak ilgili kripto para çiftlerindeki işlem ücretlerinden gelir elde etmenizi sağlar.

Bu gelir modelleri ile yatırımcılarına yüksek kazanç oranları sunduğu için DeFi ağına olan ilginin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Öyle ki geçmişte ETH’nin günlük işlem hacminin üzerinde performans gösterdiği ve ciddi performans gösterdiği zamanlar oldu.

PancakeSwap Kek Analizi

PancakeSwap Kek Analizi Günlük Grafik

Nisan sonunda 44 dolar seviyesini gören tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesini gören Cake, 33 dolar seviyesine geriledi. Ardından 35 ile 40 dolar seviyeleri arasında işlem görmeye devam etti. Ancak Bitcoin de geri çekilmeler sonucunda 9,39 dolara kadar geriledi. Zaman zaman 20 dolar seviyelerini koruyamayan pasta, piyasanın olumsuz seyriyle düşüşünü sürdürdü.

Bu yazının yazıldığı 26.06.2021 tarihinde 11.99$ olan pasta, Mayıs ayının ilk çeyreğinde girdiği düşüş trendini kıramamış görünüyor. Destek seviyesinde oturan Cake’in 13,5 doların üzerine çıkması ve düşüş trendini sürdürmesi gerekiyor. Bulunduğu seviyeyi koruyamazsa, altındaki 9.50 seviyesinde desteği test edebilir.

pankek takası pastası

Kek Yakma ve Fiyata Etkisi!

Toplam Kek arzı 187.051.611’dir. Ancak bunlarla coins Belirli aralıklarla yakılan Kek arzı azalır ve değeri korunur. Genel olarak, fiyat üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bazı popüler coins Binance Coin (BNB) gibi bunu yapar. Bu da madeni paranın fiyatının korunmasına neden olur. Bu nedenle geliştirilmekte olan bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Bir sonraki jeton yakma işleminin tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Binance coin ile genel olarak fiyat hareketinin benzer olduğunu söylemek de mümkün. Temel analiz açısından gelecek vadeden bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Binance tarafından da desteklendiğini de belirtelim.