Önemli Destek ve Direnç! Uzun ve Kısa Kurulumlar • Madeni Para Otağ

Son zamanlarda kripto piyasasında volatil bir piyasa var. Binance Coin’e bakıldığında, Daily mumunun açılışında -%4 düşmesine rağmen, günün sabahında toparlandı ve yazı yazılırken %+6.7 ile 288$’dan işlem görüyordu.

Binance Coin analizimize yakından baktığımızda; Fiyatta oldukça etkili bir düşüş eğilimimiz olduğunu söyleyebiliriz. Yeni daha yüksek fiyatlar isteniyorsa, önce bu kırmızı düşüş trendinin kırılması gerekiyor. Trendin anlık seviyesini sizin için grafiğimizde işaretledik.
(Düşen bir trend olduğu için seviye gün geçtikçe düşmeye devam edecektir.)
madeni para etiketi bnb

Ayrıca grafikte de görüldüğü gibi düşüş trendinin anlık seviyesi de güçlü bir direnç bölgesi ile birleşiyor. Bu bize fiyatın kısa süreliğine 330$ ve 350$ seviyelerini geçmekte zorlanacağını gösteriyor. Direnç bölgemiz ve düşüş trendimiz aşılırsa ve üzerinde 4 saatlik mum kapanışları görürsek ilk hedefimiz 420$ ve oran aşıldığında piyasa ile koordineli artışlar 460$ seviyesine kadar çıkabilir. Bu bizim bir sonraki direnç seviyemiz olacak.

Fiyat bu bölgeyi tekrar denemeyi başaramazsa, ilk ara destek seviyemiz 285 dolar olacak. Bu aslında bizim için önemli bir seviye çünkü geçmiş düşüşlerde buradan gelen tepkiler çok güçlü.

Ara destek seviyemizin altında 4 saatlik mum kapanışları görmeye başlarsak bu desteğin kırıldığını varsayabiliriz. Bundan sonra en büyük desteğimiz bizi bekliyor. Kabaca 213 ila 193 dolar, geçmişte bizim için büyük destek gören bir bölge. Kısa vadeli bir analiz olduğu için en azından şimdilik bu bölgenin dibi hakkında konuşmamıza gerek yok.

Kısa Kurulum Analizi

BNB mevcut seviyesinden bir ok gibi hareket eder ve kırmızı düşüş trendine dokunursa ve bu temas belirttiğimiz direnç bölgesinde gerçekleşirse, bu seviyeler kısa denemek için iyi bir yer olabilir.

madeni para etiketi bnb

Trend ve yatay direnç bölgesinin kırılmasıyla birlikte 4 saatlik mum yakınsa işlem durdurulabilir. Risk almak istemeyen arkadaşlar için grafiğimizde olduğu gibi bölgenin biraz üzerinde bir stop seviyesi ayarlanabilir.

İşlemin 2 ana hedefi vardır ve risk almamak için pozisyonun çoğu ilk hedefte kapatılabilir. Seviyeler olası destek seviyelerimiz olduğu için buradaki riski kesinlikle azaltmak gerekiyor.

Spot Uzun Kurulum Analizi

Aşağıda bahsettiğimiz önemli destek bölgesine dokunmadan direkt düşüş ihtimalinde yukarı yönlü bir işlem açılabilir. Bu güçlü bir bölge olduğu için fiyat muhtemelen tepki alacaktır.

madeni para etiketi bnb

Ancak bölge biraz kalın bir bölge arkadaşlar. Burada açılacak işlemleri kısım kısım yapmanız bakiyenizi çok daha iyi koruyacaktır. Belirtilen destek alanına verilen siparişler gelirse yine çift hedefli bir işleme gireceğiz. İlk hedef orta direnç seviyesi olacak ve ikinci kapanış seviyesi düşüş trendinin anlık seviyesi olacak. Destek bölgesinin kırılması ile kesinlikle durmak gerekir.

Kar zarar oranlarını hesaplamanız ve durduğunuzda üzülmeyeceğiniz rakamlarla işleme girmeniz çok önemlidir. Lütfen riskinizi yönetin.

Yasal Uyarı: CoinOtag.com’daki makaleler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. CoinOtag.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitedeki yazıların yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular bu makaledeki şirket, varlık veya hizmetle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.