Önemli Destek ve Direnç! »Coin Otağ

Kripto piyasasının önde gelen gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero için son birkaç hafta, madeni para fiyatının mevcut işlem fiyatı etrafında konsolide olmasına neden olan temelde yatay hareket olduğunu kaydetti. Bitcoin piyasasında gösterilen güçlü yükselişe rağmen Monero, fiyatını ne ani direncini ne de desteğini kırmaya teşvik edecek kadar ivme görmedi.

Yazım sırasında, Monero’nun fiyatı 235.6 dolar ve piyasa değeri 4.2 milyar dolar. Uzun vadede yanal hareketlere rağmen, hafta boyunca madeni para kazançlarını artırdı ve değerlemede fiyatının yüzde 15’in üzerinde yükseldiğini gördü.

Monero 1 günlük grafik

Monero’nun fiyatı ara sıra hem 202.2 $ ‘lık anında desteğini hem de 249 $ fiyat aralığı civarındaki direncini test etti. Geçtiğimiz birkaç gün içinde bu direnç seviyesi, fiyatın geçişini engelledi ve piyasadaki yukarı yönlü ivmeyi durdurdu. Önümüzdeki 24-48 saat içinde aynı durum devam ederse, Monero’nun önümüzdeki hafta bile yatay hareketine devam etmesi muhtemeldir.

Nedeni

Monero piyasasında trendin tersine döndüğüne dair işaretler var. Ancak önümüzdeki günlerde piyasanın nasıl tepki vereceğini net bir şekilde söylemek için henüz çok erken. Bitcoin’in fiyat artışının ardında, kripto para birimi yükseliş hissinde hafif bir artış gördü. MACD göstergesi, MACD çizgisi sinyal çizgisini geçerken yükseliş eğiliminde olduğu için bunu gösteriyor. Şu anda Stokastik gösterge aşırı alım bölgesinde, bu da alıcıların şu anda pazarda baskın olduğu anlamına geliyor.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Direnç: 249 $, 285 $

Destek: 202 – 170 ABD Doları

Sonuç

Monero’nun fiyatı önümüzdeki hafta bir fiyat artışı görebilir. Bu, büyük olasılıkla yalnızca madeni para 249 dolarlık anlık direnç seviyesini geçmeyi başarırsa gerçekleşecektir. Ancak geçmişte Monero’nun fiyatının tepkisi göz önüne alındığında, düşüş önümüzdeki hafta için de azaltılamaz. Böyle bir senaryoda, madeni paranın 202 dolarlık fiyat aralığına yönelmesi muhtemel.

Monero (XMR) fiyatı şu anda 238,29 $ seviyesinde.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!