OCC’den Brian Brooks, Kimse Bitcoin’i Yasaklamayacak »Coin Otağ

ABD Para Birimi Kontrolörü (OCC) Başkan Yardımcısı Brian Brooks, Düzenleyicilerin Bitcoin’i “öldürmemeye” “çok odaklandığını” söyledi. ABD’de kripto para birimleri üzerindeki olası bir genel yasakla ilgili spekülasyonların ortasında geliyor. Brooks, ABD düzenleyicilerinin Bitcoin’in arkasındaki ağları geliştirmeyi planladığını belirtti. Para Birimi Muhasebecisi Vekili, kullanıcıların düzenleyicilerden “iyi haberler” bekleyebileceklerini de ortaya koydu. Özellikle Başkan Trump’ın iktidarının sona ermesinden sonra kripto para birimleri ile ilgili olarak.

Bir röportajda, 4 Aralık’ta CNBC’nin Squawk Box ile OCC başkan vekili şunları söyledi:

Bunu elde etmeye çok odaklandık [crypto regulations] sağ. Bunu öldürmemeye çok odaklandık [Bitcoin] Kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını önlediğimiz için Bitcoin ve diğer kriptoların arkasında ağlar geliştirmemiz de aynı derecede önemlidir.

Kasım ayında Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD kripto düzenlemeleri hakkındaki “endişelerini” paylaştı. ABD Hazinesi ve Bakan Mnuchin, kendi kendine saklama cüzdanlarını hedef alan “bazı yeni düzenlemeleri aceleye getirmeyi planlıyordu”. Dahası, son haberlerde, bir Kongre tasarısı, kripto alanında çok fazla spekülasyona neden olan Stabilcoin ihraççıları için Federal onay sağlamayı amaçladı.

Ancak OCC Başkan Vekili, bu düzenlemelerin yalnızca paydaşların endişelerini dengelemeyi amaçladığını belirtti.

Brooks, Düzenleyicilerin kripto para birimlerinin yasal netlik ve kara para aklamayı önleme (AML) standartlarına sıkı sıkıya bağlılık konusunda endişelenmesi gerektiğine nasıl inandığını açıklamaya devam etti. Avukat Baş, daha fazla netlik gerekliliğinden de bahsetti ve şunları söyledi:

İhtiyacımız olan şey, neye izin verildiği konusunda netliktir ve bu nedenle, örneğin bankaların ödeme ağları olarak blok zincirlerine doğrudan bağlanıp bağlanamayacağı gibi bazı rehberliğe ihtiyacımız var – cevap evet olmalıdır.

Ek olarak, OCC Başkan Vekili, daha fazla netliğin yatırımcılara ekonomiye katılma özgürlüğü vereceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.217.98 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!