Ne Yapmamalısınız »Coin Otağ

Ethereum, Bitcoin’den farklı olarak, Fiyat eylemi açısından nispeten aktif bir hafta sonu geçirdi ve ETH, Press sırasında 550 $ civarında geziniyordu. Aslında 2500’den fazla ETH eşdeğeri Ethereum şortu OKEx ve Binance gibi türev borsalarında tasfiye edildi. Giderek daha fazla sayıda perakende yatırımcısı hafta sonu ETH fiyatının yavaşlamasını beklerken, Cryptocurrency’in fiyat eğilimi muhalefet olmadan devam etti.

1,38 Milyon Doların üzerinde ETH şortu tasfiye edildi

ETH Spot Fiyatı || Kaynak: Skew

ETH talebini ve ardından fiyatını yönlendiren birkaç faktör olmasına rağmen, hem OI’deki ticaret hacmi hem de türev borsasındaki işlem hacminin, fiyat eğiliminde bir değişikliğe işaret edebilecek güvenilir önlemler olduğu kanıtlanmıştır. 24 Kasım 2020’de 603 dolardan 900 milyon dolara ulaşan fiyat, Skew’in listelerine göre 650 milyon dolara düştü.

1,38 Milyon Dolardan fazla ETH şortu tasfiye edildi

ETH Seçenekleri OI || Kaynak: Skew

Sadece OI değil, ticaret hacmi de 130 milyon dolardan 40-45 milyon dolara düştü. Ancak 27 Kasım 2020’de tek bir günde% 70’den fazla düşüş fiyat rallisini durdurmadı. ETH’nin fiyatı, Perakende tüccarların talebi ve spot borsalardaki benzersiz adresler arasında yükselmeye devam etti.

Perakendeci tüccarlar için, Grafiklerden alınan ölçümlere ve verilere dayanarak burada şort açmak kazançlı olsa da, İdeal’den daha az olabilir. 30 Kasım 2020 itibariyle BitMEX’te Siparişlerin% 94.43’ü uzun ve siparişlerin% 5.57’si kısaydı. ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi, Perakende arasındaki yükseliş hissini hızlandırdı ve tüccarın ETH’ye karşı duyarlılığı olumsuz.

Kısa vadede ETH’nin zincir üzerinde analizine dayalı olarak daha fazla düzeltme öngörülmediğine dikkat etmek önemlidir. Hafta sonu oynaklıkta bir düşüş bekleniyor, ancak ETH’nin fiyatı yükselmeye devam ediyor.

Artan benzersiz adresler (1 Kasım 2020’den bu yana% 3,7) ve taleple, ayda 600 doların üzerinde kapanışa doğru ilerliyoruz. En kötü senaryo bile şu anda 550 dolarlık baskı süresi fiyatının altında bir kapanışı göstermiyor. Aylık kapanışa çok yakın ve ETH 2.0 Lansmanının başlangıcında kısa açılışlar Portföyünüze fayda sağlamayabilir. ETH 2.0 başlatıldığında ve talep Bitcoin veya diğer altcoinlere doğru hareket ettiğinde, BitMEX, OKEx veya Deribit’te şortları düşünmek için doğru zaman olabilir. Bu gerçekleşene kadar ETH, spot fiyat tablosuna göre 600 $ ‘ın üzerine yakın yükselecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.200,31 dolarda.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!