MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin Borç Teklifini Tamamladı! »Coin Otağ

Halka açık şirket MicroStrategy, 1,05 milyar dolarlık dönüştürülebilir kıdemli senet satışının tamamlandığını duyurdu. Böylelikle firmanın yukarıda belirtilen miktarı Bitcoin’e yatırmasına izin verdi.

MicroStrategy, menkul kıymetleri nitelikli kurumsal alıcılara “Menkul Kıymetler Yasası Kural 144A” uyarınca özel bir teklifle sattı.

16 Şubat’ta MicroStrategy, nitelikli kurumsal alıcılara 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli senet sunmaya ve tahvil satışından elde edilen net geliri ek Bitcoin satın almak için kullanmaya karar verdi.

Tahvillerin ilk yatırımcıları, MicroStrategy’nin daha fazla dijital varlık satın almak için kullanabileceği 90 milyon dolarlık başka bir tahvil satın alma seçeneğine sahipti.

Teklifte satılan 1,05 milyar dolarlık banknotun tutarına, senetlerin ilk çıkarıldığı tarihten başlayan ve bu tarih dahil olmak üzere 13 günlük bir süre boyunca “satın alma opsiyonuna göre ihraç edilen 150 milyon dolarlık banknotlar” dahildir. İlk alımlar 18 Şubat’ta yapıldı ve ek satın alımlar tamamlandı.

Daha önce de belirtildiği gibi şirket, menkul kıymetlerin nakde veya MicroStrategy hisselerine dönüştürülebileceğini vurguladı. Aynı zamanda nakit ve MicroStrategy’nin “MicroStrategy seçiminde A Sınıfı adi hisse senedi” hisselerinin bir kombinasyonuna dönüştürülebilir.

Bugüne kadar, iş zekası şirketi 71.079 BTC’ye sahip ve bu da şirketi zengin kılıyor.

Bitcoin’in piyasa değeri, varlık tarihinde ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 56.655.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!