Litecoin ve XLM Fiyat Analizi

Bitcoin 3 gündür düşüyor. Bitcoin ile birlikte düşen Litecoin ve XLM coin analizini hazırladık. Yazının yazıldığı sırada Litecoin 130.59 dolardan ve XLM 0.23778 dolardan işlem görüyordu.

Litecoin Fiyat Analizi

Coinotag Analysis takipçilerinde önemli bir coin olan Litecoin’i inceledik. Litecoin, yazı yazılırken önemli bir destek seviyesinde işlem görüyordu. Litecoin’in bu bölgedeki tutumu, yatırımcılarına yükseliş hareketinin başlayacağını söyleyebilir. Şimdi analize geçelim.

Olasılık 1 için fiyatın belirtilen beyaz mumdan tepki vermesi ve kırmızı bölgeyi bir üst dirençle denemesi ve mumun devam etmesi için bu alanda kalıcılık sağlayarak mumu kapatması, fiyatı WO ve MO’nun bulunduğu bir üst kırmızı alana taşıyabilir.

Ancak, belirtilen beyaz fiyatına tutunamaz ve alıcıları toplayamazsak, yıllık açılış yo alanı ile temasa geçebileceğimizi düşünüyoruz ve doğrudan ikinci olasılığı takip edeceğiz. Bu alan bizim güçlü desteğimizdir ve üst seviyeleri denemek için bu alanın altında herhangi bir kapanış olmaması gerektiğini belirtiyoruz.

XLM Fiyat Analizi

Coinotag Analizi kanalımızda takipçilerimizin talebi üzerine XLM coin analizini sizlerle paylaşıyoruz. Yazma sırasında 0,23666 dolardan işlem gören XLM, kilit destek bölgesinden işlem görmeye devam ediyor.

Günlük olarak, XLM çok iyi durumda görünmüyor. Çünkü 2020 yılının Kasım ayında başlayan boğa koşusunun yükseliş trendini Haziran ayında kırmış görünüyor. Başarılı bir şekilde yeniden test ettikten sonra ana destek bölgesine düşüşünü sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Bu bölgeyi defalarca denemesine rağmen kıramadı ve aldığı güçle tepki gösterdi. Piyasa durumu ile entegre olmak kaydıyla kısa vadeli alım yapmak istiyorsanız ana destek alanımız “parça parça alım” ile sizin için iyi olabilir.

İşleminizi o bölgenin kırılımı ve altındaki GÜNLÜK mum kapanışı ile durdurabilirsiniz. Kanaatimizce bu bölge bir kez daha denenir ve kırılırsa piyasa ile entegre olması şartıyla kırılan yükseliş trendinde bir test daha sağlayabilir.

Bu senaryoda destek bölgesinden “parça alımları” ile ortalama %45 kar marjı elde edebilirsiniz.

Ancak yükselen trendin kırılmasının çok önemli olduğunu unutmadan yüksekten alıp içeride kaldıysanız bu temas gerçekleştiğinde kendinize bir oyun planı kurabilirsiniz. Bu stratejiyi kendiniz belirlemelisiniz. Yine kademeli alım/satım süreci bu stratejide çok faydalı olabilir.

Yeni yatırımcı arkadaşlarımıza bu sezonun boğadan çok farklı olduğunu ve dirençleri kırmanın çok zor olduğunu belirtmek isteriz. Yani duygusal olmak, “direnci kırar bence” gibi düşünce ve tavırlar dengenizi çok daha fazla yorabilir.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.