Litecoin, Monero, Zcash Fiyat Analizi

Litecoin’in fiyatı [LTC] Kripto para piyasası düştükçe sert bir darbe aldı. Fiyat üç saat içinde% 27 düşüşle 170 $ ‘dan 124 $’ a düştü, ancak son birkaç gün içinde toparlanmayı başardı. Yazı yazılırken, madeni para 154 dolardan işlem görüyordu ve yükseliyordu. Bu, piyasanın altcoinlerinin çoğunda görülen ve BTC’nin piyasadaki güçlü etkisini bir kez daha vurgulayan bir trenddi.

Litecoin [LTC]

Kaynak: TradingView’de LTCUSD

LTC’nin saatlik grafiği, dijital varlığın fiyatının, dijital varlığın fiyatı 140 dolarlık direnci aştığında yaşanan düşüşün neden olduğu son düşüşü tersine çevirdiğini gösterdi.

LTC’nin değeri yükseldi ve onu 161.1o dolarlık dirence yaklaştırdı. Bu fiyat seviyesi son düşüşten önce gözlemlendi ve fiyatı onu aşarsa, dijital varlık için tam bir iyileşme anlamına gelecektir.

Pazarda yükselen bir pazarın işaretleri tespit edildi. 50 hareketli ortalama ve sinyal hattı fiyat çubuklarının altında kaldı ve bu da fiyatın yukarı doğru hareket ettiğini gösteriyor. Bu arada Bollinger Bands, yaklaşmaya başladıkça oynaklığın azaldığını kaydetti.

Ancak, göreli güç endeksi, varlığın aşırı alım bölgesine ulaştığının sinyalini veriyordu ve bu da fiyat eğiliminin olası bir tersine döndüğünü gösterebilir. Ancak 140 dolarlık destek ile satış durumunda fiyat bu seviyenin altına düşmeyebilir.

Para birimi [XMR]

Kaynak: TradingView’de XMRUSD

Monero’lar [XMR] Fiyat son zamanlarda 161 $ ile 10 $ arasında 172 $ aralığında konsolidasyona uğradı. Üst ve alt limite birkaç kez ulaştı ama henüz onları aşmadı.

Yükselen kripto piyasası göz önüne alındığında, Monero’nun pazarındaki belirgin eğilim de yükseldi, ancak Başar Osilatör’ün vurguladığı gibi piyasa kısa vadeli ivme kaybediyordu.

Momentum kaybı, trendin tersine döndüğünün bir göstergesi olabilir, ancak destek 161 $ ‘da güçlü olduğundan, satış baskısı mevcut 166 $’ dan sadece 6 $ ‘a düşebilir.

Bu arada, göreli güç endeksi, piyasanın aslında dengede olduğunu gösterdi. XMR’nin alım ve satımı dengelendi, bu da dijital varlığın daha fazla konsolidasyonu için bir ipucu olabilir.

Zcash [ZEC]

Kaynak: TradingView’de ZECUSD

Zcash’in değeri [ZEC] Yukarıdaki tabloda belirtilen çeşitli direnç seviyelerini aşmıştır. Varlığın cari hesap değeri 116,29 dolardı, ancak tüm zamanların en yüksek değerinin çok altında. Bu, varlığın değerinin artması için bir alan olduğu anlamına geliyordu.

Değeri çeşitli engellerin üstesinden gelse de, fiyat bir kez daha sağlamlaşıyordu. Bu aynı zamanda aksi halde yükseliş eğiliminde olan piyasada düşüş ivmesini tetikledi. MACD göstergesi, değer sıfır seviyesinin altına düştüğünde ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin altına düştüğünde bu düşüşü kaydetti.

Göreceli Güç Endeksi denge bölgesine yakın kaldı ve mevcut seviyenin hem alıcılar hem de satıcılar için bir rahatlık bölgesi olduğunu gösteriyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!