Litecoin kısa vadeli Fiyat Analizi: 22 Eylül

Piyasanın geri kalanı gibi Litecoin [LTC]Değeri bir kez daha Temmuz başı seviyelerine düştü. Satış baskısı LTC 47 dolardan işlem görürken ortaya çıktı ve fiyatı 41,64 dolara düşürdü. Kripto para birimi şu anda 43,92 dolardan işlem görüyor.

Litecoin 30 dakikalık grafik

Kaynak: TradingView’de LTC / USD

Yukarıdaki tabloya göre Litecoin’in fiyatı şimdiden düşüş trendine girmeye başladı, ancak bu düşüş kademeli oldu. Dijital gümüşün değerindeki ani düşüş paniğe neden oldu ve düşen kırmızı mumların etrafındaki balonun gösterdiği gibi yüksek oynaklığa yol açtı. Bollinger Bantları göstergesi, sinyal çizgisi fiyat çubuklarının üzerinde konumlandıkça aşağı doğru eğimli fiyatı da kaydetti. Ancak, fiyat “yükselen üçgen” içinde bir kez daha yükselmeye çalıştığı için sinyal hattı trendin altına düştü.

Bu, piyasadaki küçük artışın geri dönüşünün bir göstergesiydi. Ancak düşüşün ani olması [CMF] -0.20’de devam etti. CMF, dijital gümüşün hala önemli bir satış baskısıyla karşı karşıya olduğunu savundu.

Kaynak: TradingView’de LTC / USD

LTC’nin fiyatı yükselen üçgenin üzerine çıkmaya çalıştı, ancak olumsuz tarafın gelişimi göz önüne alındığında, LTC’nin çarpışma öncesi seviyesine geri dönmesi zor olabilir. Fib retracement aracı, belirli bir dönemde LTC için ilgili dirençleri ve desteği çizdi ve yukarıdaki tabloya göre, LTC 43 $ ‘lık kilit bir fiyat seviyesinde kalıyordu. Bir kez daha fiyat bu seviyenin üzerinde kalamadı ancak denemeye devam ediyor .

Yine de bir sonraki direnç, söz konusu dönem için zaten 44.52 dolar ve 45.46 dolar olarak belirlendi. Bu fiyat seviyesi en son Temmuz ayı başlarında görüldü. LTC, fiyatını kısa, yükseliş patlamaları ile kurtarmaya çalışabilir, ancak kripto piyasasındaki düşüş göz önüne alındığında tam bir iyileşme uzun zaman alabilir.