Litecoin kısa vadeli Fiyat Analizi: 19 Eylül

Litecoin’in fiyatı geçen hafta bir konsolidasyon sürecine katlanmak zorunda kaldı. 12 Eylül’de kripto para biriminin fiyatı yüzde 8’e yakın bir düşüşle 51 dolardan 47 dolara düştü ve Litecoin o zamandan beri kayıplarını telafi etmek için mücadele ediyor. Bununla birlikte, LTC bir miktar pozitif ivme kazanırken, önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar kuzeye gitmeden önce küçük bir düşüş görebilir.

Baskı zamanında Litecoin 3,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle 48,2 dolardan işlem görüyordu. O sırada CoinMarketCap listesinde 10. sıradaydı ve son 24 saatte küçük bir yüzde 0,5 düşüş kaydetti.

İçerik Başlıkları gizle

Litecoin 2 saatlik grafik

Kaynak: LTC / USD, TradingView

Litecoin’in 2 saatlik grafiğine göre, yukarıda belirtilen fiyat düşüşünden bu yana, LTC’nin fiyatı azalan bir üçgen oluşumuyla sınırlı kaldı. Geçen hafta, kripto daha düşük zirveler kaydettikçe bir düşüş trendi kaydetti. Aynı dönemde LTC, 47 dolarlık fiyat seviyesinden önemli bir destek aldı ve eğer düşüş baskısı bir artış görürse, kripto para biriminin 46 dolarlık destek seviyesine de güvenmesi gerekebilir.

49 $ işareti, grafiklerde tam bir iyileşme ile ilgili olarak Litecoin yolunda önemli bir direnç noktası olmaya devam ediyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde, madeni paranın azalan bir üçgen modelinde kalması ve bir fiyat kırılma olasılığını canlandırmadan önce ilk desteğini bir kez daha test etmesi muhtemeldir.

Kaynak: LTC / USD, TradingView

Basın zamanında, MACD göstergesi düşüş eğilimi gösteriyordu ve MACD çizgisi, Signal hattına yaklaşırken hafif bir tersine dönme olasılığı gösteriyordu. Üstelik RSI aşırı satım bölgesinde zayıfladıktan sonra tarafsız bölgede kaldı.

Kaynak: CoinMetrics

İlginç bir şekilde Litecoin, son 3 ayda bağımsız olarak fiyat listelerinde hareket etme kabiliyetini gördü. Bunun nedeni Litecoin ile dünyanın en büyük kripto para birimi arasındaki korelasyonun 0.86’dan 0.80’e düşmesi olabilir.

Sonuç

Litecoin’in fiyatı bir haftaya yakın bir süredir azalan bir üçgen kanal oluşumunun parçası ve kripto para biriminin fiyatının önümüzdeki günlerde oluşumunda kalması muhtemel. Bu, kripto para biriminin fiyatında küçük bir düşüşü içerecek, çünkü bir kırılma başlatmak ve ani direnişe geçmek için yeterli ivme kazanmadan önce 47 $ ‘lık desteği test etme olasılığı yüksek.