Litecoin Fiyat Analizi »Coin Otağ

Litecoin destekçileri hala buna değer veriyor, bu da hala ortalıkta olmasının tek nedeni. Bitcoin’in altını için gümüş olarak görülmesi ve daha ucuz, daha hızlı işlemlere sahip olması dışında, pek bir amaca hizmet ediyor gibi görünmüyor. Ancak, Bear piyasasında ve büyük çökmelerde hayatta kaldığı düşünüldüğünde, bir şeyi doğru yapıyor gibi görünüyor.

Litecoin, son 3 günde% 58 artış gördü, ancak son 24 saatte% 2,34 düştü. Aşağıdaki gönderide Litecoin’in fiyatına ve olası senaryolarına bir göz atacağız.

Litecoin 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Son 3 günde% 58 artmış ve yıl başından bu yana tescil edilmiş olmasına rağmen [YTD] % 182 getiri, Litecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın değil [ATH]. Aslında, Litecoin’in önceki 420 ATH’sine ulaşmak için% 257 oranında artması gerekiyor.

Ekteki grafik şu an için önemli olan 3 önemli eğriyi vurgular; 2017’den baskı süresine kadar devam eden kırmızı eğri, Cyan ve mor eğri, 2019’dan baskı süresine kadar devam ediyor.

Kırmızı eğrinin dört ana temas noktası vardır: 2017’nin zirvesi ve yakın zamanda vurulan 2020’nin zirvesi. Diğer ikisi, boğa koşusuna neden olan bir düzeltmeye dönüşen boğa öncesi sivri uçlara sahip oldukları için önemlidir.

Mor eğri, LTC’nin alması gereken gerçek rotayı gösterir. Ancak, son dalgalanmanın Parabolik olması nedeniyle işler kontrolden çıkmış gibi görünüyor. Çoğu zaman, parabolik dalgalanmalar düzeltmelere yol açar ve bu düzeltmeleri bulmak yardımcı olabilir – düzeltmeyi takas edin, uzun bir giriş pozisyonu sağlayın veya varlıktan daha fazlasını satın alma fırsatı sağlayın. Mor ve mavi eğri tam da bunu yapmaya çalışıyor. Bu nedenle, bir sonraki düşüşün camgöbeği eğrisine doğru olacağını tahmin edebiliriz.

Düşen bir bıçağı yakalamak

Kaynak: TraidngView’da LTCUSD

Ekteki grafik, Düşüşün halihazırda gerçekleştiğini ve trend temelli bir Fibonacci seviyesi kullandığını açıkça gösteriyor. Fiyatın 0.786-Fibonacci seviyesinden düşmesine neden olan genel bir baskı ile karşı karşıya olduğu sonucuna varabiliriz.

Bu devam ederse, hem RSI hem de Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde olduğundan ve yakında tersine döneceğini ima ettiğinden, Bearish’in 0.618-Fibonacci seviyesinde destek bulmasını bekleyebiliriz. [$101.48] veya 0.5-Fibonacci seviyesi [$86.88].

Bu, Litecoin’in yakında% 10’dan% 12’ye düşebileceği anlamına geliyor. Bu, Bitcoin yana doğru hareket etmeye veya düşmeye devam ettiği sürece geçerli olacaktır. Ancak Bitcoin tekrar yükselirse, Litecoin dahil altcoinler hemen takip edecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 23.573.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!