Litecoin Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Bitcoin piyasası, dijital varlığın değerinin grafiklerde kısa bir süre için 30.000 $ ‘ın altına düştüğü son zamanlarda önemli bir fiyat düşüşü gördü. Kripto para biriminin değeri daha sonra 30.000 $ seviyesinin üzerine çıksa da, fiyattaki düşüş aynı zamanda listelerde Litecoin gibi büyük altcoinlerin düşüşüne de katkıda bulundu.

Litecoin, desteği kısaca 125 dolardan kırdı ve ardından grafiklerdeki ani düşüşünden kurtulmayı başardı. Yazma sırasında Litecoin 139,27 dolar değerindeydi ve kripto para birimi ticareti ani direnç seviyelerine yakındı.

Litecoin bir saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Ekteki grafikten Litecoin fiyatının azalan bir kanala düştüğü ve 121,97 dolara düştüğü görülebiliyor. Bu düşüşü, piyasa istikrar kazanmaya çalışırken ani bir toparlanma izledi. Aslında, daha sonra dijital gümüşün fiyatı hemen yükseldi.

Yukarıda belirtilen düşüş göz önüne alındığında, dijital varlık 138 dolarlık direnci kırabilir ve grafiklerde daha yüksek fiyatlandırılabilir.

Muhakeme

50 hareketli ortalama, fiyat çubuklarının üzerine çıktı ve LTC’nin fiyatı için bir direnç seviyesi olarak hareket etti. Düşüş, LTC’yi aşırı satım bölgesine itti ve Bitcoin’in çizelgelerdeki kendi devalüasyonu, artan satış baskısına katkıda bulundu. Ancak, fiyat toparlanırken Göreceli Güç Endeksi denge bölgesine girdi. Bu seviye LTC’nin fiyatı için konsolide edici bir aralık gibi göründüğünden, yükseliş baskısının ortaya çıkması onu fiyat ölçeğinde daha yukarı itebilir.

Dahası, Müthiş Osilatör, satıcı tarafına doğru değişen ivmeyi vurguladı. AO birkaç gün önce sıfırın altına düştü ve piyasa düşüş trendine girerken, tüccarların kısa pozisyonu burada gerçekleşmiş olmalı. Düşüş trendi devam ederken, piyasadaki tüm ivme kaybedildi.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Giriş: 138,03 $
Stop-Loss: 134,73 $
Kar Al: 144,88 Dolar
Ödül Riski: 2.39

Sonuç

Basın zamanı fiyat seviyesi Litecoin için pekiştirici bir seviye gibi görünüyordu. Bununla birlikte, dijital varlık için kuzeye doğru bir itme, yatırımcıların 144.88 $ ‘dan kar elde ettikleri için uzun bir pozisyondan yararlanmalarına neden olabilir.

Litecoin (LTC) fiyatı şu anda 141,48 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!